2010 Spalio 14

Algis Krupavičius

Politologas: Seimas patvirtins biudžetą

veidas.lt

Vyriausybės ketvirtadienį patvirtintas biudžetas sulauks paramos ir Seime, nors diskusijos gali būti ilgos, prognozuoja politologas Algis Krupavičius.

“Artėja savivaldybių tarybų rinkimai, opozicinės partijos, matyt, nepraleis progos pakritikuoti Vyriausybę ne tik dėl dabartinio biudžeto, bet ir už visas buvusias nuodėmes – vien dėl to diskusijos turėtų būti pakankamai ilgos”, – BNS ketvirtadienį sakė politikos ekspertas.

Jo teigimu, mažai tikėtina, kad Seime projektas labai įstrigtų ir nebūtų patvirtintas iki metų pabaigos.

“Kol kas toks scenarijus yra mažai tikėtinas. Labai svarbu, kokia bus prezidentės reakcija į pateiktą biudžeto projektą. Jeigu prezidentė iš esmės sutiks su siūlomu biudžeto projektu, tuomet, matyt, ir valdančiajai koalicijai bus lengviau jį priimti”, – dėstė A.Krupavičius.

Jis prognozavo, kad daugiausiai diskusijų turėtų kiti dėl biudžeto surinkimo planų.

“Jau dabar nėra aišku, iš kur Vyriausybė paims planuojamas pajamas, kokiais keliais jas gaus, nes jos numatytos šiek tiek didesnės negu 2010 metais. Tikrai biudžeto projekte yra neatsakytų klausimų ir diskusijų metu bus prašoma atsakymų”, – svarstė A.Krupavičius.

Politologas sakė, kad biudžeto priėmimą gali vilkinti ir parlamentarų iniciatyvos taisyti biudžetą siekiant įsiteikti savo rinkėjams.

“Seime paprastai atskiri parlamentarai siūlo nemažai pataisų biudžetui, bandydami atsižvelgti į savo apygardų rinkėjų norus, o pasiūlymų biudžetui gausa irgi priėmimo procedūrą ištęsia”, – sakė A.Krupavičius.

Konstitucija numato, kad valstybės biudžeto projektą Seimas tvirtina iki naujųjų biudžetinių metų pradžios. Jeigu valstybės biudžetas laiku nepatvirtinamas, jo išlaidos biudžetinių metų pradžioje kiekvieną mėnesį negali viršyti praėjusių metų valstybės biudžeto 1/12 išlaidų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...