2014 Rugsėjo 22

Politinė santarvė užtikrino rajono augimą

veidas.lt

Tauragės rajone nerastume miestelio, kuriame pastaraisiais metais nebūtų kas nors pagerinta, perstatyta ar atnaujinta. Šie metai Tauragės rajono savivaldybei buvo itin produktyvūs bei sėkmingi – įgyvendinta įspūdingai daug didelių europinės paramos projektų.

„Rajono gerovė buvo kuriama ant politinio stabilumo pagrindo, todėl visomis europinės paramos galimybėmis pasinaudojome maksimaliai“, – tokį gyvenimo kokybės gerinimo receptą atskleidė Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius.

Tauragėje jau trečią kadenciją dirba bemaž tos pačios politinės sudėties savivaldybės taryba. Į valdančiąją koaliciją įeina 18 iš 25 tarybos narių, tačiau balsuojant dėl svarbių klausimų neretai pritaria ir opozicijos atstovai. Mero siūlymu per kadenciją nebuvo atleistas nė vienas administracijos darbuotojas. Toks politinis ir administracinis stabilumas užtikrino sklandų darbą ir projektų tęstinumą.

Meras juokauja, kad pastarųjų metų rezultatai sumalė į šipulius sostinės atstovų būgštavimus, esą provincijos savivaldybėse dėl menkesnės valdininkų kompetencijos nebus kam administruoti sudėtingų europinės paramos projektų ir nebus panaudotos lėšos. Išėjo taip, kad Tauragė – tarp geriausiai šias lėšas panaudojusių savivaldybių Lietuvoje. Tad nieko stebėtina, kad Tauragės rajono vadovas patenkintas tiek besibaigiančios kadencijos, tiek ES struktūrinių paramos fondų 2008–2013 m. etapo rezultatais.

Bene labiausiai Tauragės gerovę kėlė regionų centrų plėtrai skirtas finansavimas. Iš 49,7 mln. Lt, skirtų šiai programai įgyvendinti, Tauragėje jau panaudota 45 mln. Lt, rekonstruota 20 objektų.

Vien pernai atlikta 30 mln. Lt vertės darbų, o investuota į bemaž visas viešojo gyvenimo sritis: buvo tvarkomos miestų ir miestelių viešosios erdvės, poilsio ir rekreacinės zonos, sukurtos palankios sąlygos pramonės ir verslo plėtrai, steigiamos naujos darbo vietos. Sėkmingai surengus konkursus, dalį lėšų netgi pavyko sutaupyti – tai leis kapitaliai suremontuoti dar keletą gatvių. Miestui, kuriame ilgą laiką asfaltuota buvo vos pusė gatvių, svarbus kiekvienas sutvarkytas dangos metras.

Tikru išbandymu Tauragės valdžiai tapo Vytauto stadiono rekonstrukcija. Sąmatinė rekonstrukcijos darbų vertė iš 12 mln. Lt per krizės laikotarpiu vykusį konkursą „sutirpo“ iki 9 mln. Lt, o konkursas laimėtas vos dėl 3,1 mln. Lt.

„Galima sakyti, įvyko blogiausia, kas galėjo įvykti. Tačiau sunkią situaciją suvaldėme, iš savivaldybės biudžeto skirdami dar 1,2 mln. Lt. Dabar galime didžiuotis puikiai įrengtu stadionu – kitur tokius tvarko jau už 14–16 mln. Lt“, – vieną didžiausių šios kadencijos iššūkių prisimena Tauragės meras.

Tauragiškiams nebebus gėda pasitikti svečius naują veidą įgijusiuose „miesto vartuose“ – Tauragės autobusų stotyje: už 2,7 mln. Lt atnaujintas pastatas, teritorijos danga, želdiniai, įrengtos vaizdo stebėjimo kameros.

Daug padirbėta atnaujinant socialinės paskirties objektus – mokyklas, vaikų darželius, vaikų globos namus, kultūros namų ir kaimo bendruomenių pastatus. Tvarkytos bažnyčios ir sporto salės, įrengtos naujos sankryžos, buvo tiesiami pėsčiųjų ir dviračių takai, klojami lietaus nuotekų tinklai, įrengiamos poilsio zonos su suoleliais, atsodintais želdiniais ir gėlynais.

Keletas skirtingų projektų palengvino daugiabučių gyventojams komunalinių mokesčių naštą. Tauragėje jau devynerius metus savivaldybės lėšomis nuosekliai investuota į šilumos ūkio modernizavimą, dabar rajone šimtu procentų naudojamas biokuras, tad šilumos kaina gyventojams – viena mažiausių Lietuvoje.

Pastaraisiais metais smarkiai pasistūmėta ir įgyvendinant būsto atnaujinimo programą. O P.Petrošius dar gerai prisimena, kokio aršaus rajono gyventojų pasipriešinimo prieš dešimt metų sulaukdavo pirmieji pokalbiai šia tema. Anuomet renovuoti du penkiaaukščiai tapo tarsi vizitine šios idėjos kortele. Dabar dokumentai parengti 42-iem, o atnaujinimo darbai vyksta 24 daugiabučiuose.

Baigtas didžiulis 43 mln. Lt vertės vandentvarkos investicinis projektas, pagal kurį Tauragės ir Skaudvilės miestuose įrengti nauji vandentiekio ir nuotekų tinklai, Skaudvilėje pastatyti valymo įrenginiai, įrengti vandentiekio ir nuotekų tinklai Pagramantyje, Norkaičiuose, Dapkiškiuose, Gaurėje, Papušynėje. Tauragėje, už 28,3 mln. Lt intensyviai statomi dumblo apdorojimo įrenginiai.

„Baigdami kadenciją galime gyventojams drąsiai atsiskaityti: padarėme viską, ką žadėjome, ir netgi daugiau“, – tvirtina P.Petrošius.

O ramybės jau neduoda ateities idėjos ir planai. Tauragės centras sutvarkytas, bet individualių namų kvartaluose dar liko nemažai žvyruotų gatvių. Jau parengtas 18 ha plotas su infrastruktūra – metas žvalgytis investuotojų, kurie sukurtų darbo vietų: tai nauda ne tik gyventojams, bet ir rajono biudžetui.

Tauragėje stinga poilsio ir pramogų centro su plaukimo baseinu, kino teatru, badmintono kortais, sveikatingumo kompleksu. Prieš dešimtmetį įrengtą rajono apšvietimo sistemą metas keisti taupesne, efektyvesne. Bet tai – jau kitos kadencijos darbai.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...