2012 Rugsėjo 03

Gintaras Sarafinas

Politikai – nevykę artistai

veidas.lt


Prieš šiuos Seimo rinkimus tarp politikų itin madinga vaidinti, kad jie labai artimi žmonėms, kad jie tokie patys kaip mes. Konservatoriai leidžia specialius leidinius, kuriuose rodo, kaip jie kepa duoną, raugia agurkus, žvejoja, myli kates, šoka, kapoja malkas ar pjauna žolę, paksistai verda žuvienę, sportuoja, dainuoja, rengia “talentų šou”, o kad būtų dar įtikinamiau, reguliariai pasipiktina didelėmis šildymo kainomis.
Vaidybos elementų netrūksta ir socialdemokratams ar “darbiečiams”, tačiau visus plačiais savo vaidybos užmojais nuneša Artūras Zuokas. Jis praktiškai kas savaitę pristato vis naujų numerių: tai jis rūpinasi vilniečių vaikų darželiais, tai žada šimtą vaikų žaidimo aikštelių sostinėje, tai paskelbia, kad jau tuoj tuoj mus pigiai skraidins savivaldybės aviakompanija, tai blaškosi po visuomeninį transportą (žinoma, su TV kamerų palyda).
Tačiau visa toji politikų vaidyba, kad jie labai artimi rinkėjams, Lietuvoje itin nevykusi: kad ir ką politikai demonstruotų, galiausiai vis tiek išaiškėja, kad jie nesuvokia paprastų žmonių problemų. Tai puikiai patvirtina jau minėto A.Zuoko pavyzdys. Juk jei A.Zuokas į troleibusą įliptų ne kartą per penkerius metus ir tik tam, kad perkirptų juostelę, jis tikrai nebūtų palaiminęs tokios nevykusios visuomeninio transporto bilietų sistemos. Važinėdamas riedžiais, prabangiais automobiliais, “cabais” ar tanketėmis, niekada nesuvoksi, kokia visuomeninio transporto sistema patogiausia, pigiausia ir priimtiniausia miestiečiams. Arba nevesdamas vaikų į valstybinį darželį sukursi tokią suveltą priėmimo į vaikų darželius sistemą, kad nuo tėvų keiksmų žagsėti pradėsi, o vaikų žaidimo aikšteles įrenginėti imsi lapkritį, kai jų jau niekam nebereikia. Ir apskritai pastaruoju metu susidaro įspūdis, kad prie ko tik prisiliečia A.Zuokas, viskas virsta pelenais ir baigiasi nesąmonėmis.
Tarkime, kokio Hamburgo ar Brėmeno merai ir kiti aukšti savivaldybių tarnautojai viešuoju transportu reguliariai važiuoja į darbą ar iš jo, ir dažnai skirtingomis transporto priemonėmis, todėl šiuose miestuose sukurta visuomeninio transporto sistema beveik tobula ir neįtikėtinai patogi tiek šių miestų gyventojams, tiek svečiams, be to, dar ir pigi. Šiaip jau A.Zuokas tikrai daug keliauja, ieško naujų idėjų, bet dauguma tų idėjų orientuotos į paviršutinišką grožį. Kur kas geriau būtų, jei jis parsivežtų idėjų, kaip gyvenimą vilniečiams padaryti patogesnį. Juk Europoje esama išties daug labai pavykusių viešojo transporto bilietų sistemų, tad gal užtektų vieną jų tiesiog perkelti į Vilnių. Ir be jokių lietuviškų patobulinimų.
O apskritai visiems politikams prieš rinkimus gal geriau būtų demonstruoti ne tai, kaip augini gėles, mini dviratį ar verdi vakarienę, o kaip moki valdyti valstybę, kaip sugebi pasirinkti tinkamą komandą, kaip išmanai kertines valstybės sritis, kaip supranti žmonių problemas ir ar žinai, kaip reformuoti labiausiai užpelkėjusias sritis. Nes jei rinkėjai valdžią rinks pagal kandidatų gebėjimus kepti žuvį, auklėti šunis ar fotografuoti gamtą, tai daugiabučių renovavimo programa ir kiti valstybei svarbūs projektai merdės dar ketverius metus.

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Gintaras Sarafinas:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. fhu fhu rašo:

  Jo ir paskui 4 metus dainuoja.
  Ka bedarysi,viskas suniui ant uodegus.
  Neliudnas ,,veidas”.

 2. Petras. Petras. rašo:

  Na Rasai Juknevičienei labiau tiktų auginti vištas,antis ,agurkus ir šiasip kapstytis šiukšlyne.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...