2013 Kovo 05

Algis Čaplikas

“Politika – ne Taro kortos, kad galėčiau spėlioti”

veidas.lt

Trys klausimai Liberalų ir centro sąjungos pirmininkui, buvusiam Seimo nariui  Algiui Čaplikui

VEIDAS: Kaip vertinate Darbo partijos ir partijos “Tvarka ir teisingumas” jungimąsi? Jūsų nuomone, kaip klostysis ir kiek truks tokia politinė santuoka?
A.Č.: Politika – ne Taro kortos, kad galėčiau spėlioti. Tačiau manau, kad tam tikrą laiką tokia partija apklausose bus tikrai ne gale ir ne viduryje – ji bus priekyje. Jau dabar abi partijos gana stiprios, o susijungusios turėtų dar labiau sustiprėti. Kiek šis rožinis periodas tęsis, kitas klausimas. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad 2003 m. Centro sąjungai susijungus su liberalais ir moderniaisiais krikščionimis demokratais naujosios Liberalų ir centro sąjungos pakilimo laikotarpis tęsėsi apie pusantrų metų. Panašiai gali būti ir dabar – populiarumas bus didelis tol, kol su nauja partija bus siejami gyventojų lūkesčiai.

VEIDAS: Jūsų partija išgyveno ne vieną susijungimą ir prisijungimą. Ar jų reikėjo, ar dėl to nesigailite? Nemanote, kad pastarasis susijungimas su Arūno Valinsko Tautos prisikėlimo partija buvo klaida?
A.Č.: Ir anksčiau maniau, ir dabar tebemanau, kad partijų jungimasis – sveikintinas. Kuo mažiau partijų, tuo rinkėjui lengviau apsispręsti. Idealiu atveju šalyje turėtų likti trys pagrindinės politikos kryptys – krikščioniškoji, socialdemokratų ir liberalų. Joms turėtų atstovauti penkios šešios partijos, ir visai nereikia tų dvidešimties partijų sąrašo. Kol bus per didelis pasirinkimas, o partijos neturės aiškios krypties, tol rinkėjai ir balsuos už šokančius ir dainuojančius. Žinoma, neišvengsime to, kad šalyje bus tiek fašistinių, tiek populistinių judėjimų, už kuriuos kažkas balsuos, bet kuo labiau susitelkusios bus kitos politinės jėgos, tuo bus sveikiau šalies politiniam gyvenimui.
O kalbant konkrečiai apie Liberalų ir centro sąjungos atvejį, galėčiau pacituoti Lietuvos banko vadovą Vitą Vasiliauską: “Savigrauža – ne politikos kategorija.” Iš tikrųjų, ką čia gailėsiesi. Tuo metu atrodė, kad sprendimas teisingas, vėliau, per rinkimus, paaiškėjo, kad rinkėjai tokio žingsnio nesuprato. Bet apgailestauti ir manyti, kad buvo padaryta klaida, nesu linkęs.

VEIDAS: Kad ir kaip save guostumėte, po visų jungtuvių nepatekote į Seimą, o centristinės politinės jėgos apskritai baigia nunykti. Ar įmanomas jų sustiprėjimas ir sugrįžimas į didžiąją politiką? Ar centristų pozicijų bei vardo nemėgins pasisavinti naujasis Rolando Pakso ir ViktoroUspaskicho darinys?
A.Č.: Manau, kad centristų dar atsiras, juolab kad Lietuvos politinė sistema dar nėra nusistovėjusi. O vadinamasis trečiasis kelias šalyje ne tik galimas, bet ir tikrai bus. Juk kol kas politika primena stalo tenisą, kur vis atmušinėjamas priešininko kamuoliukas: konservatoriai, tik atėję į valdžią, sugriovė “Leo LT”, dabar socialdemokratai sugriaus “Hitachi”. Taip ir blaškomės, nežinodami savo krypties.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Viktorija Viktorija rašo:

  Mano vardas yra Mis Viktorija
  Mačiau jūsų profilį dabar ir pasiimti susidomėjimą draugus pasidalinti svarbią diskusiją su jumis, kreipkitės man laišką
  (elliotvictoria60@yahoo.co.uk) už
  vaizdas geras


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...