2011 Birželio 23

Policininkai ir ugniagesiai ruošiasi Joninių savaitgaliui

veidas.lt

BFL

Lietuvos policija ir ugniagesiai gelbėtojai ruošiasi ilgajam Joninių savaitgaliui, mat tokių savaitgalių ir švenčių metu, remiantis statistika, nelaimių įvyksta ir pažeidimų, nusikaltimų padaroma daugiau nei įprastai.

Šalies policija nuo ketvirtadienio pradeda stiprinti policines priemones viešajai tvarkai užtikrinti ir nusikalstamoms veikoms užkardyti, panaudodama visų padalinių pareigūnų pajėgas.

Anot Policijos departamento pranešimo, ypatingas dėmesys bus kreipiamas į masinių susibūrimų ir šventinių renginių organizavimo vietas, jose esančius neblaivius, apsvaigusius, nepilnamečius asmenis. Vietos žiniasklaidos priemonėse ir teritorinių policijos įstaigų tinklalapiuose bus skleidžiama informacija apie draudimą viešosiose vietose vartoti alkoholinius gėrimus, priminta atsakomybė už šios rūšies pažeidimus.

Prie barų, kavinių, visą parą dirbančių prekybos vietų, masinių žmonių susibūrimų vietų bus organizuojamos priemonės, skirtos transporto priemonių vairuotojų blaivumui, galimam apsvaigimui nuo narkotinių, ar kitų psichiką veikiančių medžiagų tikrinti. Trumpalaikius reidus žadama organizuoti krašto ir rajoniniuose keliuose, miestuose, gyvenvietėse, kaimo vietovėse.

Masiniuose renginiuose į pagalbą bus pasitelkiami policijos rėmėjai, Šaulių sąjungos, kitų visuomeninių organizacijų nariai.

Tuo metu ugniagesiai teigia laukiantys ilgojo savaitgalio su nerimu.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) įspėja, kad skaudžiausi gaisrai paprastai kyla vėlai vakare arba naktį, kaimo vietovėse, atokiuose vienkiemiuose, apleistuose pastatuose. Jie neretai per vėlai pastebimi, todėl pranešimus apie juos ugniagesiai gauna pavėluotai. Be to, paprastai šių gyventojų būstuose nėra įrengtų dūmų signalizatorių, kurie įspėtų apie gaisro pavojų.

Gelbėtojams vasarą tenka gelbėti ir daug skęstančiųjų bei traukti skenduolius – pernai per Jonines jų ištraukta septyni.

Ugniagesiai prašo gyventojų nesimaudyti nežinomose, nuošaliose vietose, ypač išgėrus alkoholinių gėrimų. Taip pat nepalikti be priežiūros mažamečių vaikų, atsargiau elgtis su ugnimi, nerūkyti lovose.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...