2012 Gegužės 17

Policijos automobiliuose – lyg kosminiame laive

veidas.lt

Lietuvos keliais važinėjantys policijos automobiliai su juose įdiegtomis technologijomis jau nė kiek nebeatsilieka nuo kitose ES šalyse turimos įrangos, o kai kuriais atvejais ją net ir lenkia.
Pavyzdžiui, nuo šio balandžio ne tik didžiuosiuose  miestuose, bet jau ir visoje šalyje patruliuoja 116 specialiais lipdukais pažymėtų policijos automobilių, kuriuose baudą už kelių eismo taisyklių ar kitą pažeidimą galima sumokėti mokėjimo kortele.
Be to, nuo 2010 m. 700 policijos patrulių ekipažų yra valdomi pažangiomis mobilaus stebėjimo ir komunikacijos technologijomis ir planuojama, kad tokių automobilių iki metų pabaigos atsiras dar 200. Juose įdiegtos technologijos pareigūnams sukuria mobilią darbo vietą, todėl pareigūnai bet kada gali prisijungti prie reikiamų duomenų bazių ir nustatyti, pavyzdžiui, informaciją apie vairuotojo asmenybę, sužinoti, ar jis nėra ieškomas. Be to, automobiliuose yra ir valstybinių numerių skenavimo įranga, leidžianti per kelias akimirkas gauti informaciją apie tai, ar automobilis nėra vogtas, ar jis apdraustas, ar praėjęs techninę apžiūrą.
Dar viena naujovė – galimybė policijos automobiliuose parengti administracinio teisės pažeidimo protokolą ir čia pat jį atspausdinti.
Negalima nepaminėti ir to, kad šiuo metu Lietuvos keliuose važinėja 12 policijos automobilių be skiriamųjų ženklų, kuriuose įdiegtos mobiliosios greičio matavimo sistemos. Jos ne tik užfiksuoja greičio viršijimą, bet ir automatiškai informaciją apie pažeidimą nusiunčia į valstybinę kelių policijos tarnybą.
Policijos informacijos valdybos viršininkas Artūras Kavolis priduria, kad šiuose automobiliuose yra įdiegta telemetrinė įranga, kuri budėtojams leidžia žemėlapyje stebėti visus automobilius ir atsižvelgiant į jų buvimo vietą operatyviai nuspręsti, kurį arčiausiai esantį ekipažą pasiųsti į įvykio vietą. Beje, prie modernizuojamos policijos pajėgų valdymo sistemos prisijungus Valstybės sienos apsaugos tarnybai, sukurta vieninga pajėgų valdymo sistema, kuri užtikrina galimybę valdyti ir 100 Valstybės sienos apsaugos tarnybos automobilių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Adolfas Adolfas rašo:

    Turiu klausimą, ar šie policijos automobiliai turi duomenų bazes apie vairuotojų pažymėjimus ar laikinus leidimus vairuoti, ar automobilio pasus? Tarkim patikros metu neturint vieno iš dokumentų, ar pareigūnas gali duomenų bazėje patikrinti, kad jis galioja ir yra tvarkingas, taip išvengiant administracinės baudos?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...