2010 Gruodžio 08

Kosmosas

Japonijos kosminiam zondui nepavyko įskrieti į Veneros orbitą

veidas.lt

Tarpplanetinis zondas, kuris startavo iš Žemės prieš 200 dienų, neįskriejo į orbitą aplink Venerą, trečiadienį pranešė Japonijos kosmoso agentūra.

Zondas “Akatsuki”, kurio pavadinimas japonų kalba reiškia “Aušra”, turėjo tapti pirmuoju Japonijos sukurtu kosminiu palydovu, skriejančiu aplink kitą planetą.

Dėžės pavidalo aukso spalvos aparatą su dviem saulės baterijų “sparnais”, kurio oficialus pavadinimas – Veneros klimato palydovas (Venus Climate Orbiter), į kosmosą iškėlė raketa, kuri gegužę startavo iš Japonijos pietuose esančio kosmodromo.

Antradienį buvo įjungtas zondo raketinis variklis, siekiant sumažinti jo greitį ir nukreipti į Veneros gravitacijos lauką, tačiau laikinai buvo prarastas ryšį su Žemėje esančiu valdymo centru, nurodė Japonijos aerokosminių tyrimų agentūra (JAXA).

Trečiadienį JAXA paskelbė, kad “Akatsuki” misija nepavyko, tačiau iškart pridūrė, kad šį aparatą veikiausiai vėl bus mėginama nukreipti skrieti aplink Venerą po septynerių metų.

“Gruodžio 7 dieną 8 val. 49 min. Tokijo (1 val. 49 min. Lietuvos) laiku pradėjome manevruoti, siekiant nukreipti Veneros zondą “Akatsuki” į orbitą aplink Venerą…, tačiau patvirtinta, kad mums nepavyko jo nukreipti į orbitą”, – sakoma agentūros pranešime.

1998 metais JAXA buvo paleidusi Marso zondą “Nozomi” (“Viltis”), tačiau 2003 metais agentūra nutraukė pastangas nukreipti jį į Raudonosios planetos orbitą, kai iškilo neįveikiamų techninių kliūčių.

Venera pagal dydį ir amžių panaši į Žemę, tačiau jos klimatas daug atšiauresnis: šios planetos atmosfera įkaitusi iki maždaug 460 laipsnių Celsijaus. Joje labai gausu anglies dvideginio, kuris yra pagrindinės šiltnamio efektą sukeliančios dujos Žemės atmosferoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...