2011 Balandžio 01

Verslas

Policija pernai išlaidavo

veidas.lt

2011.04.01 09:16 |Kategorija:  Lietuvos politika

Policija vietoj planuotų 125 mln. litų sistemos plėtrai pernai tegavo apie 13 mln., iš jų beveik 2,7 mln. skyrė automobiliams įsigyti, 5,7 mln. – policijos įstaigų statiniams statyti ir rekonstruoti.

Policijos sistemos plėtros programos 2010 metų ataskaitoje nurodoma, kad policijos informacinių sistemų, žinybinių registrų ir informacinių technologijų plėtojimui pernai išleista 2,8 mln. litų.

Tuo metu telekomunikacinės įrangos ir radijo ryšio priemonių plėtojimui ir modernizavimui skirta 600 tūkst., nusikaltimų prevencijos ir kontrolės įgyvendinimo priemonėms – 300 tūkst., saugaus eismo užtikrinimo priemonėms – 200 tūkst., priemonėms kovai su terorizmu įsigyti – 100 tūkst.

Likę pinigai panaudoti įvairiems renginiams, prevencinėms, švietimo programoms, tarp kurių – Nacionalinė narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos programa (100 tūkst. litų), Nacionalinė smurto prieš vaikus prevencijos ir pagalbos vaikams programa (50 tūkst. litų).

Pasak ataskaitos, 2010 metais policijos sistemos plėtrai buvo planuota gauti 125 mln. litų, tačiau skirtas buvo dešimtadalis šios sumos – apie 13 mln. litų.

Pagal šiuo metu galiojantį Seimo nutarimą, programa turi būti įgyvendinta iki 2011 pabaigos, tačiau pats parlamentas dėl lėšų stygiaus numato programos finišą nukelti iki 2015 metų pabaigos. Tokiam pasiūlymui išvadą parengusi Vyriausybė numato dar metais pavėlinti programos pabaigą.

Programa siekiama kryptingo kompleksinio policijos įstaigų veiklos tobulinimo, kad būtų sukurta veiksmingai ir racionaliai veikianti policijos sistema.

Iš viso programai įgyvendinti numatoma skirti daugiau kaip 562 mln. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...