2011 Balandžio 15

Savivaldybės

Po netikėtų Kauno mero rinkimų – dar daugiau neaiškumų dėl būsimo sostinės vadovo

veidas.lt

2011.04.15 07:34 |Kategorija:  Lietuvos politika

Po netikėtų ketvirtadienio mero rinkimų Kaune, atsirado dar daugiau spekuliacijų, kas kitą savaitę taps sostinės vadovu.

Penktadienio laikraščiuose paskelbtuose interviu ne vienas politikas siejo susitarimus Vilniuje ir Kaune.

Kauno meru ketvirtadienį išrinktas Rimantas Mikaitis “Kauno dienai” sakė, kad dėl postų Kaune derantis konservatoriams, liberalams ir “darbiečiams”, “viskas buvo siejama su Vilniumi”.

Pasak politiko, jei į anksčiau suburtą koaliciją konservatoriai būtų sutikę priimti “darbiečius” ir atsisakę ketinimų į merus deleguoti “tvarkietę” Aušrą Ručienę, būtų gavę Darbo partijos paramą konservatoriui Raimundui Aleknai Vilniuje.

“Konservatorių, jaunalietuvių, liberalų ir “tvarkiečių” koalicijos išplėtimas Kaune, priimant “darbiečius”, garantavo, kad Vilniuje prie Aleknos prisijungs aštuoni “darbiečiai”. Kaip bus dabar, nežinau”, – sakė R.Mikaitis.

“Tėvynės sąjunga turėjo galimybę turėti merus ir Vilniuje, ir Kaune”, – kalbėjo naujasis Kauno vadovas.

Vilniuje yra susiformavę du blokai, kurie galėtų tapti valdančiąja koalicija. Pirmuoju variantu mero postą laimėti 2000-2007 metais miestui vadovavęs Artūras Zuokas, antruoju – konservatorius Raimundas Alekna. Labai daug šiuo atveju priklauso nuo Darbo partijos pozicijos.

Penktadienį paskelbtuose interviu “darbiečių” lyderis Viktoras Uspaskichas kritiškai įvertino bendradarbiavimą su galimais partneriais “tvarkiečiais” ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija Vilniuje. Būtent su šiomis partijomis konservatoriai norėtų formuoti koaliciją.

“Sunkiai įsivaizduojame savo buvimą vienoje koalicijoje su “tvarkiečiais”, – sakė V.Uspaskichas “Lietuvos rytui”.

“Vilniaus dienai” Darbo partijos vadovas negailėjo kritikos ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijai, kurios lyderio Valdemaro Tomaševskio pasisakymai dėl lenkų tautinės mažumos padėties sulaukė prieštaringų vertinimų.

“Sąžiningai pasakius, mūsų prezidiumas irgi piestu stoja, jiems nelabai patinka šita situacija. Visa ta “vaznia” dėl lenkų lietuvių, lietuvių lenkų… nesuprasi, kas ko siekia. Mes, kaip Darbo partija, nelabai norime dalyvauti šituose barniuose. Yra problemų. Nenorime kištis į šituos barnius, nepatinka tokie lenkų pareiškimai”, – kalbėjo V.Uspaskichas.

A.Zuokas koaliciją norėtų formuoti su socialdemokratais, Darbo partija ir Rusų aljanso atstovais, kurie rinkimuose dalyvavo kartu su Lietuvos lenkų rinkimų akcija.

Vilniaus meras bus renkamas kitą antradienį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...