2011 Vasario 09

Kriminalai

Po mitingo – į nakvynės namus

veidas.lt

Pirmadienį Vilniuje vykęs turgaus prekiautojų mitingas neapsėjo be incidentų – buvo sulaikyti 22 mitingo dalyviai, aštuoniems iš jų surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai.

Kaip sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė, daugiausia protokolų surašyta dėl pasirodymo viešoje vietoje girtam. Dėl to nubausti penki mitingo dalyviai. Jiems gresia baudos nuo 30 iki 50 litų, rašo “Vilniaus diena”.

Vienas neblaivus policijos sulaikytas mitinguotojas už girtuokliavimą viešoje vietoje jau buvo baustas, todėl jam protokolas surašytas pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 178 straipsnio 2 dalį. Bauda jam bus didesnė – kodeksas už šį nusižengimą numato piniginę baudą nuo 50 iki 100 litų.

Vienas mitinguotojas buvo sulaikytas, nes turėjo negaliojantį pasą. Jam taip pat teks susimokėti baudą.

Viena alkoholio padauginusi moteris mitinge per daug emocingai rodė savo pyktį, todėl jai teks atsakyti pagal du Administracinių teisės pažeidimų kodekso straipsnius – už nedidelį chuliganizmą ir pasirodymą girtai viešoje vietoje.

Pareigūnams su sulaikyta turgaus prekiautoja sunkiai sekėsi susikalbėti, todėl moteris buvo nuvežta į nakvynės namus “Sala”. Administracinių teisės pažeidimų protokolai jai buvo surašyti ryte, kai ji išsimiegojo ir išsiblaivė.

Į prekybininkų mitingą prie Seimo pirmadienio vidurdienį protestuoti prieš reikalavimą turguose turėti kasos aparatus susirinko apie 5 tūkst. žmonių.

Mitinge priimta rezoliucija reikalaujama atšaukti sprendimą dėl privalomo kasos aparatų įvedimo, priešingu atveju grasinama jį boikotuoti ir prie parlamento pradėti neterminuotą bado akciją.

Vyriausybė nutarė nuo gegužės pradžios privalomai įvesti kasos aparatus turgaus prekeiviams, dengtuose paviljonuose pardavinėjantiems maisto produktus. Valdžia teigia, kad nauja tvarka užtikrins didesnį verslo skaidrumą, geresnę pajamų apskaitos kontrolę ir užkirs kelią šešėlinei veiklai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...