2013 Gegužės 29

Po atviru dangumi – Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir mėgstamos melodijos

veidas.lt

Jau ketvirtą birželį iš eilės Vilniaus paveikslų galerijos kieme bus nemažai triukšmo, tačiau ne dėl nieko. Į jau tradiciniais tapusius koncertus po atviru dangumi pirmuosius tris birželio šeštadienius kvies Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir žinomi šalies dainininkai.

„Roko baladėse“ (birželio 8 d.) scena dalinsis balsingiausi šalies rokeriai – Povilas Meškėla, Česlovas Gabalis, Jeronimas Milius, o „Simfoninėje diskotekoje“ (birželio 15 d.) žiūrovus šokiui pakvies orkestrui adaptuoti žinomi pop kūriniai, atliekami Asmik Grigorian, Donato Montvydo ir Vilijos Matačiūnaitės.

Gražiausios operos klasikų arijos

Birželio pirmąją 20 val. koncertu Vilniaus paveikslų galerijos kieme (Didžioji g. 4) LVSO orkestras paskelbs vasaros sezono pradžią. Koncerte „Gražusis balsas III“ gražiausias arijas atliks geriausi klasikinės muzikos atlikėjai Jovita Vaškevičiūtė, Lauryna Bendžiūnaitė, Liudas Mikalauskas ir tenoras iš Gruzijos George Oniani.

G. Verdi, W. A. Mozart, G. Bizzet, G. Puccini, G. Donizetti, G. Rossini – šie vardai puikiai žinomi ne tik operos mylėtojams, bet ir itin muzika nesidomintiems žmonėms. O jeigu šių kompozitorių geriausių kūrinių puokštę atlieka puikus orkestras ir geriausi šalies dainininkai, didžiulė malonių emocijų dozė tiesiog garantuota. Šio koncerto dainininkai nestokoja pasirodymų užsienio šalyse, todėl šį pasirodymą vadina gera proga bent trumpam „nusėsti“ gimtinėje.

L.Bendžiūnaitė neseniai grįžo iš Švedijos, kurios operų teatruose dirbo beveik pusmetį. „Tai buvo tikras maratonas. Laimei, dabar galiu šiek tiek atsikvėpti ir pasiruošti koncertui su LVSO. Vasarą vyksiu į Londoną, kur toliau „šlifuosiu“ Despinos (W.A.Mozarto „Visos jos tokios“) partiją“, – savo planus dėstė dainininkė.

Beje, būtent W. A. Mozarto kūrinius Laurynai labiausiai ir patinka atlikti. „Šitas romanas senas, bet aistra neblėsta“, – juokiasi dainininkė. Tiesa, koncerte „Gražusis balsas III“ ji dainuos tik vieną mėgstamo kompozitoriaus kūrinį – jai patikėta su L. Mikalausku atlikti Papagenų duetą iš W.A.Mozarto „Užburtosios fleitos“. „Laukiu susitikimo su Liudu, net neabejoju, kad bus lengva ir malonu kartu dirbti“, – sakė dainininkė. Su kitais dainininkais jai jau yra tekę dainuoti vienoje scenoje: su Jovita – miuzikle „Svynis Todas“, o su Georgijumi – operoje „Bohema“.

L. Mikalauskas taip pat neseniai grįžo iš užsienio – dainininkas dalyvavo Čikagos lietuvių bendruomenės inicijuotame G. Donizetti operos „Meilės eliksyras“ pastatyme. Šiemet išeiviai iš Lietuvos į operos pastatymą rinkosi jau 57-ąjį kartą. Koncerte „Gražusis balsas III“ Don Baziliją iš G. Rossini „Sevilijos kirpėjas“, Leporelą iš W. A .Mozarto „Don Žuanas“ ir kitas žinomas partijas atliksiantis L. Mikalauskas sako, kad „nors šie metai dedikuoti G.Verdi ir R.Wagneriui, programoje bus skirta dėmesio ir kitiems kompozitoriams. Čia skambės puikiai žinomos arijos bei tie kūriniai, kuriuos verta populiarinti.“

Trumpu atokvėpiu gimtinėje bei būsimu pasirodymu su LVSO džiaugiasi ir LNOBT dirbanti J. Vaškevičiūtė: „Pastaruoju metu tikrai netrūko veiklos ir užsienyje. Neseniai dalyvavau festivalyje Torūnėje (Lenkija), su Merūnu Vitulskiu Taline dainavome „Eugenijų Oneginą“, Maskvoje teko atlikti G.Verdi „Requiem“. O kur dar spektakliai LNOBT. Po viso šito maratono pailsėsiu ir tada pradėsim repetuoti su LVSO.“

Koncertas „Gražusis balsas III“ jau birželio 1 d. 20 val. Vilniaus paveikslų galerijos kieme, Didžioji g. 4. Koncerte dalyvauja: Lauryna Bendžiūnaitė (sopranas), Jovita Vaškevičiūtė (mecosopranas), Liudas Mikalauskas (bosas), George Oniani (tenoras) ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguoja maestro Gintaras Rinkevičius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...