2011 Gegužės 10

Plečiamas STT tikrinamų asmenų ratas

veidas.lt

BFL

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė įstatymų pataisas, kuriomis išplečiamas specialiųjų tarnybų tikrinamų į valstybės tarnybą priimamų asmenų sąrašas ir keičiama jų tikrinimo tvarka, antradienį pranešė prezidentės spaudos tarnyba.

Pagal Korupcijos prevencijos, Valstybės tarnybos ir Operatyvinės veiklos įstatymų pataisas, nuo šiol specialiosios tarnybos tikrins ir į ministerijų kanclerių, savivaldybių administracijos direktorių, visas politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų, prokurorų, strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir valstybės įmonių, jų padalinių vadovų ir jų pavaduotojų pareigas pretenduojančius asmenis.

Ar valstybės tarnautojas atitinka jam keliamus reikalavimus, bus galima tikrinti ne tik priimant į darbą, o visos tarnybos metu, jeigu sprendžiamas tarnautojo atsakomybės klausimas ar kyla abejonių dėl jo veiklos.

“Antikorupcinių įstatymų paketas užkirs kelią į valstybės tarnybą patekti abejotinos reputacijos žmonėms, leis sumažinti korupcijos valstybės tarnyboje mastus ir taps tvirtu pagrindu skaidresnei valstybės tarnybai kurti”, – sakoma pranešime spaudai.

Anot Prezidentūros, pataisose aiškiai apibrėžiama, kokia informacija turi būti pateikta apie į valstybės tarnybą pretenduojantį asmenį, kad neliktų galimybių nutylėti svarbios, visapusiškai žmogų charakterizuojančios informacijos.

“Taip pat siūloma numatyti, kad specialiųjų tarnybų pateikta informacija gali būti teisinis pagrindas nepriimti arba atleisti asmenį iš valstybės tarnybos. Pataisos taip pat numato galimybę operatyvinę informaciją naudoti ir traukiant asmenį drausminėn ir tarnybinėn atsakomybėn”, – sakoma pranešime.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...