2012 Rugpjūčio 26

Planšetės vis labiau pritaikomos turiniui kurti

veidas.lt


Ilgą laiką laikyti tinkamais tik pramogauti, ilgainiui planšetiniai kompiuteriai vis dažniau naudojami ir darbui. Štai informacinių technologijų rinkos tyrimų kompanijos „Context“ atliktas tyrimas rodo, kad JAV bei didžiųjų Europos valstybių verslo sektoriuje vis labiau populiarėja planšetiniai kompiuteriai. Antrąjį šių metų ketvirtį planšečių pardavimas verslui padidėjo iki 55 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Panašią tendencija patvirtina ir kitos rinkos analitikų kompanijos CIRP atlikta apklausa, kurioje net 21 proc. apklaustų populiariosios „Apple iPad“ planšetės savininkų pasisakė, kad naudoja ją darbui. Abiejose apklausose kol kas dominuoja „iPad“, tačiau šią vasarą pasirodžius naujosioms „Samsung Galaxy Note“ ir „Google Nexus“, turėtų gerėti ir „Android“ planšečių padėtis.
Planšetinių kompiuterių pritaikymą darbui turėtų paskatinti ir spalio pabaigoje pasirodysianti naujausia „Microsoft“ kompanijos sukurta operacinė sistema „Windows 8“. Mat ši jau daugiau nei 25 metus asmeniniuose kompiuteriuose karaliaujanti sistema bus pritaikyta ir planšetiniams kompiuteriams – tikėtina, tai taps paskatins programų gamintojus pritaikyti jas ir planšetėms.
Tokių tendencijų priežastis – rinkoje jau yra pakankamai tiek „Apple“, tiek „Android“ planšetėms skirtų programų turiniui kurti: tekstams bei lentelėms kurti ir redaguoti, nuotraukoms bei vaizdo medžiagai redaguoti, taip pat muzikos kūrimo įrankių. Naujausios planšetės aprūpinamos išorinėmis klaviatūromis, rašikliais, kuriais galima paišyti ant jų paviršiaus. Be to, kūrėjų siūlomos debesų technologijos apginkluojamos papildomais duomenų šifravimo metodais, kurie padidina saugumą, tokį svarbų verslo sektoriui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...