2015 Rugsėjo 23

Pirmoji konferencija – išskirtinai abiturientams

veidas.lt

Spalio mėnesį Siemens arenoje pirmą kartą įvyks konferencija “Studfestas” skirta paskutinių klasių moksleiviams ir orientuota į karjeros pasirinkimą. 16 pranešėjų atstovaujančių skirtingas verslo ir  aukštojo mokslo sritis bei visuomenės veikėjai dalinsis savo patirimi, klaidomis ir sėkmės istorijomis, kad jų pasirinkimas taptų lengvesnis.

Daugiau nei 70 proc. moksleivių nežino, kur stoti

„Studfesto“ idėja kilo iš kasmet vis didėjančio moksleivių nesugebėjimo pasirinkti savo karjeros krypties. Remiantis skirtingais šaltiniais, nuo 70 iki 80 procentų abiturientų stojimo į aukštąsias mokyklas dokumentus pildo atsitiktinai, neįvertinę nei savo gabumų nei darbo rinkos poreikių. Viena vertus, tai nestebina, nes tiek aukštųjų mokyklų, tiek studijų programų pasirinkimas yra itin platus ir pasimesti tarp specialybių nėra sunku. Kita vertus, technologijoms sparčiai vystantis vis garsiau kalbama, kad tos specialybės, kurios reikalingos dabar – po dešimties metų gali išnykti. Taigi, 18 metų moksleiviui apsispręsti, kokią kryptį pasirinkti, gana sunku, o didelę įtaką pasirinkimui daro ir viešoji nuomonė, draugai bei tėvai, kurie dažnai siekia savo svajones įgyvendinti per savo vaikus. Galiausiai įstojus į labai populiarią ir perpildytą specialybę arba į tą specialybę, kuri jam visiškai netinka ir baigęs studijas jaunuolis negali susirasti darbo bei papildo bedarbių gretas.

Apie Studfestą

Kad abiturientai norėtų gilintis į šią problemą, specialiai jiems kuriamas renginio formatas – pranešimai trumpi, iki 20 minučių, pertraukų metu suteikiama galimybė su pranešėjais bendrauti gyvai. Energingas ir gerai atpažįstamas renginio vedėjas, jaunimo pripažinti visuomenės veikėjai užtikrins linksmą ir įdomų renginio turinį ir informaciją bus įsisavinti kur kas lengviau.

Studfestas yra vienos dienos konferencija – festivalis paskutinių klasių moksleiviams apie studijas ir karjerą, vyksiantis spalio 21 dieną, Siemens arenoje. Renginį organizuoja UAB „Realister media“. Daugiau informacijos www.studfestas.lt

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...