2012 Vasario 01

Pirmąsias lietuviškas monetas kalusi karališkoji Londono kalykla – pasaulinės monetų parodos garbės viešnia

veidas.lt

Vasario pirmąjį savaitgalį į Berlyną trauks dauguma Pasaulio numizmatų. Čia jau 41-ąjį kartą vyks svarbiausia pasaulinė monetų paroda.

Šių metų parodos garbės viešnia – Londono „Karališkoji monetų kalykla“ („The Royal Mint“), 1925 m. kalusi pirmąsias lietuviškas sidabrines monetas.

Pasak žymiausių pasaulio monetų kalyklų atstovės ir oficialios kolekcinių monetų ir medalių platintojos Lietuvoje UAB „Monetų namai“ vadovės Ievos Galiauskienės, Berlyno paroda – tai unikalus renginys vykstantis vieną kartą metuose, todėl yra labai populiarus ir laukiamas profesionalių numizmatų ir entuziastų. „Berlyno paroda kiekvienais metais diktuoja naujausias numizmatikos tendencijas. Mūsų įmonės veiklos perspektyvai dalyvavimas šioje parodoje yra ypač svarbus ir reikšmingas. Vykstame tenai pasisemti žinių bei patirties, plėtoti verslo ryšius, susitikti su potencialiais užsakovais,“ – pažymėjo Ieva Galiauskienė.

„1924 metais birželio 20 dieną Seimui priėmus Monetų įstatymą, buvo padėti teisiniai metalinių mokamųjų ženklų kaldinimo ir leidimo pagrindai, suteikę teisę Valstybės iždui kaldinti ir į apyvartą leisti metalines monetas iš aukso, sidabro ir vario-aliuminio. <…> Finansų, prekybos ir pramonės ministerija šį darbą pavedė dviems Anglijos įmonės: sidabro monetas kalė „Royal Mint“ Londone, o vario – aliuminio – „King’s Norton Mrtal Works“ Birmingeme.“(M.Banytė, V.Laukaitienė, Juozas Zikaras, Kaunas, 2009)

Berlyne į kasmetinę ir svarbiausią monetų parodą iš įvairiausių pasaulio šalių susirenka apie 1500 lankytojų. Čia susitinka įvairių centrinių bankų ir kalyklų atstovai, profesionalai kolekcionieriai, prekiautojai bei kiti numizmatikos entuziastai. Kiekvienais metais parodoje pristatomas unikalus asortimentas: klasikinės senovinės bei šiuolaikinės monetos, medaliai, luiteliai, žetonai, istoriniai banknotai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...