2012 Sausio 11

Pirmą kartą Lietuvoje – populiariausia paroda pasaulyje „The Human Body Exhibition“

veidas.lt


Sensaciją mokslo ir medicinos pasaulyje sukėlusi žmonių kūnų paroda „The Human Body Exhibition“ pirmą kartą bus rodoma Lietuvoje.

Milijonus lankytojų sutraukianti paroda „The Human Body Exhibition“ mūsų šalyje bus atidaryta vasario 17 d. Beveik 200 eksponatų ir svarbiausias anatomines žmogaus kūno dalis pristatysianti paroda pateiks unikalų trimatį žvilgsnį į žmogaus kūną ir tai, kas iš tikrųjų slypi po mūsų oda. „The Human Body Exhibition“ paroda veiks pekybos centro „Panorama“ antrame aukšte, parodos laikas ir lankytojų skaičius bus ribotas.

Išankstinius bilietus į „The Human Body Exhibition“ parodą platins BILIETAI LT. Darbo dienomis bilietai suaugusiems kainuos nuo 45 Lt, vaikams nuo 30 Lt, studentams ir senjorams nuo 35 Lt. Savaitgaliais ir šventinėmis dienomis bilietai suaugusiems kainuos nuo 55 Lt, vaikams nuo 40 Lt, studentams ir senjorams nuo 45 Lt. Dėl informacijos apie bilietus grupėms prašome kreiptis elektroniniu paštu: paroda@makroconcert.com. Daugiau informacijos ieškokite sveitainėje: www.bilietai.lt.

„Džiaugiamės, kad „The Human Body Exhibition“ paroda pagaliau atvyksta ir į Lietuvą“, – sako parodą mūsų šalyje organizuojančios kompanijos „Makroconcert Lietuva“ vadovas Vaidas Zdancevičius. „Neabejojame, kad „The Human Body Exhibition“ parodą aplankę lankytojai visiškai kitaip pradės žvelgti į žmogaus kūną.  Tikimės, kad paroda juos įkvėps rinktis tinkamą gyvenimo būdą“.

„The Human Body Exhibition“ paroda yra skirta edukuoti, šviesti ir skatinti lankytojus rinktis tinkamą gyvenimo būdą. Parodos kūrėjų tikslas – kaip įmanoma tiksliau parodyti žmonėms jų kūno sandarą, kaip jis funcionuoja, skatinti rūpintis sveikata, atskleisti tikrąjį žmogaus kūno stebuklą. „The Human Body Exhibition“ paroda duris atvers ribotam skaičiui lankytojų, kuriems pristatys devynias galerijas eksponatų. „The Human Body Exhibition“ parodos rengėjai pateiks ne tik kūnus, bet ir jų dalis, nuotraukas bei vaizdo siužetus apie tai, kaip funkcionuoja mūsų organizmas. Lankytojai galės palyginti sveikus plaučius su plaučiais, kuriuos pažeidė rūkymas.

Dar nuo Egipto laikų žmonės svajojo  po mirties išsaugoti žmogaus kūną tokį, koks jis buvo. Tik taip buvo įmanoma pažinti kūno paslaptis, organų veiklą irvystyti mediciną. Naudodami naujausias kūno išsaugojimo technologijas „The Human Body Exhibition“ parodos organizatoriai siūlo susipažinti su žmogaus vidumi kaip su tikru meno kūriniu.

„Šią parodą rekomenduoju aplankyti visiems, ne tik mediciną studijuojantiems studentams“, – viename interviu sakė Kauno medicinos universiteto Anatomijos instituto vadovas profesorius Dainius Pauža. Tokios parodos įdomios ne tik anatomiją ir žmogaus fiziologiją studijuojantiems studentams. Kaip veikia mūsų kūno mechanizmas, domisi net ir nieko bendra su medicina neturintys žmonės. Su žmogaus kūno paslaptimis jau yra susipažinęs nemažas būrys garsenybių: verslininkas B. Gatesas, aktoriai L. DiCaprio, A. Kutcheris, B. Willisas, D. Moore, D. Hasselhoffas, prieš porą metų Anapilin iškeliavęs M. Jacksonas, buvęs Niujorko meras E. Kochas ir daugelis kitų.

Parodos „The Human Body Exhibition“ egzempliorius, griežtai laikydamasi Kinijos įstatymų, paaukojo plastinavimo tyrimus vykdanti Daliano Hoffeno biotechnologijos laboratorija. Plastinavimo proceso metu kūnas būna išsausinamas vis didėjančios koncentracijos etilo spiritu, maišomas su acetonu ir vakuume sutvirtinamas acetone tirpstančiu silikonu. Laboratorijoje kuriami ir gaminami pavyzdžiai skirti medicinos mokykloms ir visuomenės informavimo tikslams. Visi eksponatai ruošiami laikantis ypatingos pagarbos žmogaus kūnui ir visų saugumo reikalavimų.

Parodą „The Human Body Exhibition“ kuria viena iš didžiausių po pasaulį keliaujančių parodų organizatorių, 50 metų patirtį sukaupusi kompanija „HK Exhibition“. Jos edukacines parodas visame pasaulyje matė daugiau nei 20 mln. lankytojų. Daugiau informacijos ieškokite svetainėje www.thehumanbody.lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...