2011 Sausio 21

Viešieji konkursai

Pirkti be konkurso reikės gauti leidimą

veidas.lt

Norėdamos ką nors pirkti be konkurso, valstybės institucijos turėtų būti įpareigotos gauti Viešųjų pirkimų tarnybos leidimą, tai penktadienį per pasitarimą Prezidentūroje pasiūlė šios tarnybos Žydrūnas Plytnikas.

Paaiškėjus, kad neskelbiamų derybų būdu ministerijos išleidžia milijonus, Prezidentūroje tartasi, kaip su tuo kovoti.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės susitiko su Konkurencijos tarybos, Valstybės kontrolės ir Viešųjų pirkimų tarnybos atstovais, kurie po to žurnalistams pasakojo, kad iš viso ministerijos per metus pirkimams išleidžia apie 9 mlrd. litų, maždaug 1mlrd. litų iš jų tiekėjams sumokamas po neskelbiamų derybų.

“Šiandien viena iš galimybių buvo svarstoma, kad kiekvienoms neskelbiamoms deryboms institucijos turės gauti Viešųjų pirkimų tarnybos sutikimą tokiai procedūrai atlikti. Tai labai gera prevencinė priemonė ir, aš manau, kad sumažins iki minimumo tas neskelbiamas derybas, nes bus dviguba kontrolė”, – po pasitarimo žurnalistams sakė Ž.Plytnikas.

Prezidentės atstovas Linas Balsys teigė, kad, šalies vadovės vertinimu, būtina stiprinti asmeninę institucijų vadovų atsakomybę už pažeidimus pirkimų srityje.

Šią sritį, L.Balsio teigimu, prezidentė vertina kaip “terpę korupcijai”.

+370 5 2058531

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...