2011 Liepos 21

Pinigai už važiavimą – į kišenę

veidas.lt

BFL

Mokesčių inspektoriai teigia, kad keleivių vežėjai slepia pajamas. Pasak “Lietuvos ryto” taksi paslaugų teikėjai tai pripažįsta, bet tikina vežantys pigiau nei savikaina, o maršrutinių taksi vairuotojai ginasi negalintys įsiūlyti bilietų keleiviams. Kaip teigia mokesčių inspektoriai, maršrutiniuose taksi geriausiu atveju tik kas antras keleivis gauna kvitą. Tačiau taksi vežėjai sako gaunantys tik 16 litų per dieną.

“Lietuvos rytas” praneša, kad “Kaune išsiaiškinta, kad maršrutinių taksi vežėjai bando nuslėpti nuo 40 iki 80 proc. dienos uždarbio, Vilniuje – iki kelių kartų mažesnes pajamas. Nemažai pažeidimų užfiksuota ir Klaipėdoje.”

Dienraštyje rašoma, kad maršrutinių taksi bendrovių savininkai ne kartą bandė patys kontroliuoti vairuotojus. „Ir kameras mašinose buvome įtaisę, daviklius duryse. Tačiau tai nelabai pasiteisino. Kameros įrašus reikia ilgai žiūrėti, o duomenys nepatikimi – juk vienu metu įlipa ne vienas keleivis”, – guodėsi V. Dapkus.

Pasak “Lietuvos ryto”, “reidai keliuose irgi nepasiteisino – vairuotojai greitai įspėja vieni kitus apie inspektorių pasirodymą.

Galiausiai vežėjai apskaičiavo keleivių srautą įvairiu metu ir pagal tai sprendžia, kiek vairuotojas turėtų surinkti pajamų.”

Tačiau taksi paslaugų teikėjai guodžiasi keleivius vežantys pigiau už savikainą. Todėl išsilaikyti neslepiant pajamų, pasak jų, yra neįmanoma.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...