2013 Vasario 03

Piliečiai, asmens dokumentais pasirūpinkite iš anksto!

veidas.lt


Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdyba (toliau – Migracijos valdyba) prašo piliečių pasitikrinti asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų galiojimo laiką.
Šito Migracijos valdyba Lietuvos Respublikos piliečių prašo kasmet baigiantis žiemai – artėjant šiltajam sezonui, nuolat padaugėja norinčiųjų pasikeisti ar pasigaminti asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančius dokumentus. Neretai ir skubos tvarka – per vieną ar penkias darbo dienas. Siekdama kokybiškai aptarnauti piliečius, kad jiems netektų lūkuriuoti ilgose eilėse teikiant prašymus asmens dokumentams gaminti ar atsiimant jau pagamintus pasus ar/ir asmens tapatybės korteles, Migracijos valdyba kviečia asmenis nedelsti. „Šie metai yra išskirtiniai – sukanka dvidešimt metų, kai didžiumai mūsų šalies piliečių buvo išduoti Lietuvos Respublikos pasai, – sako Migracijos valdybos pasų skyriaus viršininkė Edita Prilepskienė. – Kaip tik šiemet baigiasi jų galiojimo terminas. Be to, 2003 m. pradėjome išdavinėti asmens tapatybės korteles, kurios galiojo 10 metų. Jas turėję žmonės taip pat privalės įsigyti naujus asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančius dokumentus. Didesnis žmonių antplūdis buvo prognozuotas – žinojome, kiek žmonių turi keistis asmens dokumentus. Daugiausia jų – garbaus amžiaus, ir labai norėtume, kad jiems, atvykus į Migracijos valdybą, netektų ilgai laukti eilėje. Todėl prašytume jaunesniems senjorų artimiesiems ar draugams pagelbėti jiems ir, pasinaudojant elektronine išankstine registracija, iš anksto užregistruoti vyresnius giminaičius ar bičiulius jiems patogiu metu.“ Šiais metais baigsis net 411 049 pasų, išduotų     1993 m., galiojimo terminas. Bendras šiais metais nebegaliosiančių – kartu su vėliau išduotaisiais – pasų skaičius siekia daugiau kaip pusę milijono (539 284). Kaip paprastai, dalis žmonių juos keis ne į pasą, bet į asmens tapatybės kortelę. Kaip rodo keleto metų statistika, vyresnio amžiaus žmonės vis dažniau linksta pasą keisti į asmens tapatybės kortelę: 2011 m. iš 1 122 senjorų nebegaliojantį pasą į asmens tapatybės kortelę keitė 547 (į pasą – 480), 2012 m. iš 20 812 – 8 029 (į pasą – 4551) senjorai.
Atsižvelgdama į tai, kad šiemet migracijos tarnybos neabejotinai sulauks daugiau lankytojų, Migracijos valdyba kviečia ketinančius atostogauti pasitikrinti asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų galiojimo laiką ir ramina vyresnio amžiaus piliečius, pamiršusius laiku pasikeisti asmens dokumentą. „Keletą savaičių dokumentą pasikeisti pavėlavę senjorai tikrai baudžiami nebus“, – tikina           E. Prilepskienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...