2011 Sausio 26

Pinigų pervedimai

Pigių tarptautinių pervedimų tikimasi 2012-aisiais

veidas.lt

Tarptautiniai pervedimai eurais atliekami taip pat greitai ir nebrangiai, kaip ir vietiniai – tokia galimybė Europos Sąjungoje atsiras nuo 2012 metų sukūrus bendrą mokėjimu sistemą.

“Verslo žinios” rašo, kad šių pokyčių greitį Lietuvoje lems konkurencijos tarp bankų laipsnis, o visą šių pokyčių naudą Lietuva pajus tik įstojusi į euro zoną.

Lietuvos banko Mokėjimo sistemų departamento Mokėjimo sistemų politikos skyriaus viršininkas Deivis Stankevičius teigė, kad bendra mokėjimų erdvė SEPA (Single Euro Payments Area) pati savaime nesumažins klientams pervedimų kainos. Tai tik prielaida, kad bankų konkurencija išaugs ir dėl to pervedimai taps pigesni.

Dabar Lietuvos bankas už vietinį pervedimą Lietuvoje ima 21 centą, o komerciniai bankai už tokį pervedimą internetu nuskaičiuoja 1,20 lito, už popierinį – 3-4 litus.

Šiuo metu beveik visi Lietuvoje veikiantys bankai apdoroja SEPA kredito pervedimus. Visi jie sudaro galimybes gauti SEPA kredito pervedimus, o galimybę juos inicijuoti turi SEB bankas, “Swedbank” ir “Nordea Bank Finland PLC” Lietuvos skyrius. Kituose bankuose galimybė inicijuoti tokius pervedimus turėtų atsirasti šiemet.

SEPA tiesioginio debeto operacijas šiuo metu gali apdoroti SEB bankas ir “UniCredit Bank” Lietuvos skyrius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...