2011 Kovo 01

Transportas

Pigių skrydžių bendrovės kelia nerimą

veidas.lt

Keturias kryptis iš Vilniaus nubraukianti “airBaltic” sprendimą grindžia per didele konkurencija oro uoste ir naujų rinkos dalyvių strategija kurti perteklinę skrydžių pasiūlą. Tačiau latviai atsisako ir tų krypčių, į kurias nesitaiko konkurentai, rašo “Verslo žinios”.

Latvijos kapitalo skrydžių bendrovės “airBaltic” viceprezidentas ir atstovybės Lietuvoje generalinis direktorius Tadas Vizgirda sakė, kad šiuo metu Tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) taikoma nuolaidų sistema yra labai patraukli ir sveikintina, tačiau ji sudarė sąlygas tų pačių kelių krypčių pasiūlos pertekliui sukurti, o ne naujų krypčių plėtrai, kaip buvo planuojama.

“Kryptys akivaizdžiai yra perkrautos. Tai yra labai gerai vartotojui, bet gerai tik dabar, o po to, kai skraidys tušti lėktuvai, vartotojui nebebus gerai. Neapsimokės pusiau tuščiomis skristi, tad teks vienai ar kitai bendrovei atšaukti skrydžius”, – teigė T.Vizgirda.

Neoficialiai kalbama, kad “airBaltic” permainas galėjo paskatinti skrydžių bendrovė “Baltijas aviacijas sistemas” (BAS), kurios vienas iš akcininkų yra “airBaltic” vadovas Bertoltas Pliekas ir kuri šiemet žada pradėti veiką Vilniuje.

TVOU generalinis direktorius Tomas Vaišvila aiškino, jog kai kurios kryptys patrauklios, nes turi didelę paklausą.

“Ryanair” ir “Wizz Air” ateina pirmąsyk ir jiems reikia nuo kažko pradėti. Atsispirti į Londono ar Dublino kryptis buvo labai logiškas sprendimas, nes Londonas apskritai buvo tuščias, o Dubliną kol kas aptarnauja tik “Aer Lingus”, – konkurenciją aiškino T.Vaišvila.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...