2011 Rugsėjo 25

Pigesni skrydžiai oro balionu privilioja daugiau pramogautojų

veidas.lt


Lietuvoje atpigus skrydžiams oro balionu šią pramogą išbando vis daugiau žmonių.
Vilniečiai jau pastebėjo, kad gražią dieną virš miesto dažnai matyti daugiau oro balionų nei paprastai. UAB “Aeronautika” savininkas bei vyriausiasis pilotas Robertas Komža patvirtina, kad šį sezoną dažną pavakarę gali pamatyti pakilus 10–12 oro balionų, o dar prieš kelerius metus tai būdavo retos išimtys: tokio didelio susidomėjimo nebuvo, todėl dažniausiai vienu metu pakildavo penki šeši oro balionai. Dabar populiariausi vakariniai skrydžiai. “O rugsėjo 12 d., sekmadienį, pirmą kartą pakilo tiek daug oro balionų ryte – net vienuolika. Tai rekordas”, – teigia jau apie 3 tūkst. skrydžių pilotavęs R.Komža.
Susidomėjimas šia pramoga padidėjo kritus kainai: kaip sako Oreivystės centro plėtros direktorius Aurimas Vengrys, 2007-aisiais skrydžio oro balionu kaina siekė 450 Lt, o šiemet standartinė kaina yra 399 Lt asmeniui, tačiau taikomos didelės nuolaidos, todėl dauguma keleivių už skrydį moka nuo 250 iki 350 Lt. Šiemet ypač populiaru tapo skrydį oro balionu įsigyti (sau arba dovanai) per grupinio apsipirkimo svetaines – paskutinių pasiūlymų kaina siekė 250–269 Lt asmeniui. “Per pastarąją tokią akciją pardavėme 120 skrydžių, – sako R.Komža. – Tačiau įprastinę 399 Lt kainą pas mus ir taip moka nedaugelis – už tiek parduoti sunkoka, žmonės prašo nuolaidų, todėl paprastai skraidiname už 300 Lt.”
Galimybių mažinti kainas atsirado oreivystės įmonėms įsigijus didesnius oro balionų krepšius. Tad dabar vienu metu skraidinami nebe du trys, kaip anksčiau, o šeši–devyni keleiviai. Kainas tirpdė ir sunkmetis bei padidėjusi konkurencija.
Priminsime, kad skrydžių oro balionais sezonas Lietuvoje prasideda maždaug balandžio 1-ąją ir tęsiasi iki spalio 15-osios. Vien apie dešimtį oro balionų turintis Oreivystės centras šiemet per šį laikotarpį ketina virš Vilniaus bei Trakų paskraidinti apie 2 tūkst. keleivių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...