2011 Sausio 23

Užsienis

Pietų Sudanas balsavo už atsiskyrimą

veidas.lt

Negalutiniai Pietų Sudano referendumo rezultatai rodo, kad beveik 99 proc. rinkėjų pasirinko nepriklausomybę, sekmadienį savo interneto svetainėje paskelbė referendumo komisija.

Šie duomenys paskelbti suskaičiavus 98,7 proc. balsų. “Kol kas apdorota 100 proc. Šiaurės (Sudano) ir (užsienio) balsų, taip pat – 98,7 Pietų (Sudano) balsų”, – nurodoma komisijos tinklalapyje http://southernsudan2011.com/.

Kaip rodo šie negalutiniai rezultatai, už atsiskyrimą balsavo 98,81 proc. rinkėjų.

Balsalapius dar reikia nusiųsti į komisijos būstinę Chartume patikrinti, o paskui, maždaug po savaitės, bus paskelbti preliminarūs referendumo rezultatai.

Šis referendumas buvo pažadėtas pagal 2005 metais sudarytą Šiaurės Sudano ir Pietų Sudano taikos susitarimą, kuriuo baigėsi ilgiausias Afrikos pilietinis karas. Kad Pietų Sudanas pasirinks atsiskyrimą, tikėjosi beveik visi, nes nuolat tvyrojo įtampa tarp daugiausia musulmoniškos šiaurės ir pietiečių, kurie daugiausia yra krikščionys ar tradicinių religijų išpažinėjai.

Tikėtina, kad Pietų Sudanas nepriklausomybę paskelbs liepos 9 dieną.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...