2011 Birželio 18

Pietų Korėjos pajėgos per klaidą apšaudė civilinį lėktuvą

veidas.lt

Pietų Korėjos jūrų pėstininkų korpuso kariai per klaidą apšaudė vieną netoli sienos su Šiaurės Korėja skridusį komercinį lėktuvą, palaikę jį komunistinio režimo naikintuvu, tačiau per šį incidentą laineriui žalos nebuvo padaryta, šeštadienį pranešė kariškių šaltiniai.

 

Scanpix
Vienas jūrų pėstininkų atstovas sakė, jog du kariai, budėję saloje prie Pietų Korėjos vakarinio miesto Inčono, penktadienį apie 4 val. vietos (ketvirtadienį 22 val. Lietuvos) laiku maždaug dešimt minučių šaudė į lėktuvą iš savo automatų K-2.

Vėliau buvo nustatyta, jog šis lėktuvas buvo Pietų Korėjos oro bendrovės “Asiana Airlines” laineris, tūpęs Inčono tarptautiniame oro uoste.

Vienas gynybos ministerijos šaltinis nurodė, kad iš Kinijos parskridęs lėktuvas su 119 keleivių ir įgulos narių, nebuvo pažeistas, nes jis buvo 500-600 metrų toliau nei gali pasiekti K-2 automatų kulkos.

Kaip praneša naujienų agentūra “Yonhap” ir kiti žiniasklaidos šaltiniai, kariai buvo įsitikinę, jog lėktuvas skrenda toliau į šiaurę nuo įprasto lainerių maršruto. “Asiana Airlines” pareigūnai agentūrai sakė, kad lėktuvas nebuvo nukrypęs nuo kurso.

“Vakar pasitikrinome su oro pajėgomis ir oro uosto dispečerių centru, kad įsitikintume, jog nebuvo jokių neįprastų įvykių, tokių kaip nukrypimas nuo kurso”, – “Yonhap” citavo vieną bendrovės pareigūną.

“Yonhap” ir kiti žiniasklaidos kanalai, remdamiesi Jūrų pėstininkų korpuso pareigūnų informacija, nurodė, jog kariai nuo šiol bus papildomai mokomi, kaip atpažinti civilinius lėktuvus. Oro bendrovių bus paprašyta pasirūpinti, kad jų laineriai nenukryptų nuo maršrutų.

Įtampa tarp abiejų Korėjų tebėra labai didelė: abi šalys formaliai tebekariauja viena su kita, nes 1950-1953 metais vykęs Korėjos karas buvo užbaigtas tik paliaubomis, o taikos sutartis niekada nebuvo pasirašyta.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...