2012 Liepos 17

Perkant maistą svarbesnė kaina nei kokybė

veidas.lt


Perkant maistą lietuviams svarbesnė kaina nei kokybė. Tai paaiškėjo po naujausios Eurobarometro apklausos.
Kad pirkdami maistą atsižvelgia į kainą, nurodė net 95 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų. Lietuviai yra tarp tų europiečių, kurie į maisto produktų kainas parduotuvėse kreipia didžiausią dėmesį, nors apklausa parodė, kad tai svarbu visiems Europos Sąjungos šalių gyventojams (ES vidurkis siekia 91 proc.). Didžiausia dalis respondentų, nurodžiusių, kad perkant maistą kaina jiems yra svarbi, buvo Bulgarijoje (98 oproc.), o mažiausia – Nyderlanduose (72 proc.).
Europiečiams svarbi ir maisto kokybė, bet kaip aiškėja iš apklausos, vis dėlto mažiau nei kaina. Eurobarometro duomenimis, maisto kokybė labai svarbi 73 proc. lietuvių (ES vidurkis – 65 proc.). Lietuviai pagal dėmesį maisto kokybei šiek tiek atsilieka nuo tokių valstybių, kaip Malta (86 proc.), Kipras (84 proc.), taip pat nuo kaimyninės Latvijos (76 proc.), bet daugumą ES šalių lenkiame. Beje, mažiausiai maisto kokybe rūpinasi portugalai (kad ji labai svarbi, nurodė tik 49 proc. respondentų).
Iš apklausos taip pat paaiškėjo, kad pirkdami maistą lietuviai ir kiti europiečiai labai domisi, kokioje šalyje jis pagamintas. Maisto kilmės šalis svarbi 80 proc. lietuvių (ES – 71 proc.).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...