2010 Rugsėjo 14

Technologijos

Pereisime prie skaitmeninės televizijos

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, jog Lietuva privalo atlikti namų darbus, kad būtų sklandžiai pereita prie skaitmeninės televizijos.

Tokią nuostatą šalies vadovė išsakė antradienį susitikusi su Vilniuje viešinčia Europos Komisijos nare, atsakinga už skaitmeninių technologijų plėtrą Europoje, Neelie Kroes (Nele Kros).

Prezidentė su eurokomisare aptarė pažangą įgyvendinant audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvą. Lietuva ir dar vienuolika ES valstybių pavėlavo suderinti savo teisinę sistemą su ES audiovizualinių paslaugų direktyva iki 2009 metų pabaigos.

“Vėluodami į nacionalinę teisę perkelti Europos Sąjungos audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvą stabdome skaitmeninių technologijų įdiegimą Lietuvoje. O tai reiškia, kad šalies gyventojai negalės matyti kai kurių televizijos programų. Lietuva privalo atlikti savo namų darbus, kad būtų sklandžiai pereita prie skaitmeninės televizijos”, – Prezidentūros pranešime cituojama D.Grybauskaitė.

ES audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyva nustato naujas ES transliavimo taisykles, sumažina reguliavimą, sudaro vienodas sąlygas teikti tarpvalstybines televizijos ir radijo paslaugas ir užtikrina geresnę teisinę Europos televizijos žiūrovų apsaugą.

2012 metų spalį Lietuvoje turėtų būti atsisakyta analoginės televizijos transliacijų ir likti tik skaitmeninė.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...