2011 Vasario 02

Egiptas

Pereiga Egipte turi prasidėti “dabar”

veidas.lt

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) antradienį pranešė pasakęs Egipto vadovui Hosni Mubarakui (Hosniui Mubarakui), kad taiki, tvarkinga politinė pereiga jo šalyje turi prasidėti “dabar”, tačiau nenurodė, kad jis turėtų paklusti raginimams nedelsiant atsistatydinti.

Šie B.Obamos žodžiai buvo pirmoji Vašingtono reakcija į H.Mubarako pareiškimą, kad jis perleis valdžią po rugsėjį numatytų rinkimų.

JAV prezidentas taip pat pakartojo, kad ne Jungtinių Valstijų reikalas išrinkti Egipto lyderį.

B.Obama šiuo savo pareiškimu padidino spaudimą H.Mubarakui, kuris tris dešimtmečius buvo tvirtas JAV sąjungininkas regione, tačiau neprisijungė prie protestuotojų reikalavimų, kad prezidentas tučtuojau atsistatydintų.

“Tai akivaizdu ir šįvakar išsakiau šią savo nuomonę prezidentui H.Mubarakui, kad tvarkinga pereiga turi būti reikšminga, taiki ir turi prasidėti dabar”, – sakė JAV vadovas po pokalbio telefonu su H.Mubaraku.

B.Obama taip pat kreipėsi į minias jaunų egiptiečių, kurie piktai reagavo į H.Mubarako pareiškimą, kad jis liks prezidento poste iki rugsėjo.

“Egipto žmonėms, ypač Egipto jaunimui noriu aiškiai pasakyti, kad mes girdime jūsų balsus. Esu tikras, kad jūs patys pasirinksite savo likimą”, – sakė prezidentas Baltuosiuose rūmuose.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...