2014 Sausio 30

Per šventes lietuviai plačiau atvėrė pinigines

veidas.lt


Pasibaigus šventiniam laikotarpiui, sausį paaiškėjo, kad lietuviai šias Kalėdas ir Naujuosius metus pasitiko prie gausesnio šventinio stalo. „Iki“ prekybos tinklo duomenimis, 2013 m. gruodžio mėn. pardavimai išaugo 4 proc. palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2012 m.

Prieššventiniu laikotarpiu ypač populiarios buvo „Iki“ meistrų pagamintos šviežios salotos bei silkių gaminiai. Per šventes pirkėjai išliko ištikimi karpiams, lepinosi tortais bei gurmaniškais skanėstais.

„Pastebėjome, kad lietuvių apsipirkimo įpročiai šventiniu laikotarpiu nepasikeitė. Pirkėjai išliko ištikimi tradiciniams šventiniams patiekalams – tokiems kaip silkė, karpis ar vištiena. Šventiniu laikotarpiu ūgtelėję pardavimai rodo, kad per šias šventes pirkėjų šventinis stalas buvo gausesnis“ – teigia „Iki“ Viešųjų ryšių departamento vadovas Andrius Petraitis.

Lyginant šviežios žuvies pardavimus, per šias šventes populiariausi tradiciškai išliko gyvi paprastieji karpiai. Jų pardavimai ūgtelėjo beveik 50 proc. Kaip ir kasmet, šventiniu laikotarpiu išaugo šviežios mėsos pardavimai – jie padidėjo daugiau kaip 6 proc. Iš mėsos populiariausia buvo vištiena, jos parduota net 30 proc. daugiau. Taip pat 11 proc. išaugo kiaulienos pardavimai. Jautieną rinkosi kiek mažiau pirkėjų, jos pardavimai sumažėjo apie 3 proc.

Kalėdiniu laikotarpiu ypač išaugo įvairių skanėstų bei kitų konditerijos gaminių populiarumas – „Iki“ konditerijos skyriaus pardavimai padidėjo apie 5 proc. Populiariausi išliko tortai, jų 2013 m. gruodžio mėn. parduota net 15 proc. daugiau nei 2012 m. palyginamuoju laikotarpiu.

Per šventes padidėjo ir „Iki“ kepyklose paruoštos specialios tešlos kepiniams pardavimai – tai rodo, kad nemažai pirkėjų skanėstus gaminosi  patys. Taip pat populiarūs buvo švieži rankų darbo kūčiukai,  krosnyje kepta duona, jau pirkėjų pamėgti prancūziški bei sviestiniai gurmaniški batonai.

Šventiniu periodu ypač išaugo „Gourmet“ prekės ženklu pažymėtos produkcijos pardavimai. 2013 m. gruodžio mėn. jie padidėjo 12 proc. lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2012 m.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...