2010 Rugpjūčio 04

Demografija

Per pusmetį emigrantų padaugėjo pusantro karto

veidas.lt

Lietuva jau pagarsėjo kaip šalis, kurioje pernai sparčiausiai ES mažėjo gyventojų, tačiau šių metų duomenys būtų dar įspūdingesni. Statistikos departamento duomenimis, nors mažinamos motinystės (tėvystės) išmokos planus susilaukti vaikų  kol kas pakoregavo nestipriai, tačiau mirusiųjų skaičius viršijo gimusiųjų 3,3 tūkst. (pernai per visus metus – 5,4 tūkst.). O visus rekordus viršijo deklaravusiųjų apie emigraciją srautas – pirmąjį pusmetį tokių buvo 35 793 (pernai per visus metus – 21 970).

Pirmąjį ketvirtį emigrantų buvo po 1,7–2,1 tūkst. kas mėnesį, o balandį jau net 11 324, gegužę šiek tiek per 10 tūkst., birželį – 8,8 tūkst. Kaip žinoma, tai buvo ne kokia masinė evakuacija iš Lietuvos, o realios situacijos įforminimas ėmus reikalauti, kad oficialiai nedeklaravusieji išvykimo mokėtų sveikatos draudimo įmokas.

Tačiau ir netiksli gyventojų mažėjimo statistika, paskelbta “Eurostato”, ekspertų komentuojama kaip grėsmė naujoms socialinėms ir ekonominėms problemoms kilti.

Tarp pirmojo trejetuko šalių, kuriose sparčiausiai mažėja gyventojų, be Lietuvos, dar yra Latvija ir Bulgarija. Sparčiausiai daugėja gyventojų Liuksemburge, Švedijoje ir Slovėnijoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...