2014 Kovo 14

Per metus lietuviai suvalgo apie 8 tūkst. tonų riešutų ir džiovintų vaisių

veidas.lt


8 tūkst. tonų riešutų ir džiovintų vaisių – tiek per 2013 m. suvartojo Lietuvos gyventojai, rodo kompanijos „Arimex“, Baltijos šalių riešutų ir džiovintų vaisių rinkos lyderės, duomenys. Per pastaruosius kelerius metus šių produktų populiarumas Lietuvoje augo. Viena tai lėmusių priežasčių – didelis lietuvių susidomėjimas sveika gyvensena ir mityba.

Metų pradžioje bendrovės TNS LT pristatytame visuomenės nuomonės tyrime teigiama, jog net 40 proc. gyventojų nurodė besimaitinantys sveikiau nei anksčiau. Be to, kas ketvirtas (26 proc.) Lietuvos gyventojas sako, kad galvoja apie maisto, kurį valgo, kaloringumą.

„Pastebėjome, kad pastaraisiais metais mitybai vartotojai skiria vis didesnį dėmesį. Kita vertus, vartotojai tampa vis reiklesni – norima ne tik skanių, bet ir sveikų, mažiau kaloringų, tačiau daugiau energijos suteikiančių maisto produktų, – teigia Jurga Sakalauskaitė, UAB „Arimex“ rinkodaros vadovė. – Besikeičiantys vartotojų įpročiai skatina koreguoti ir produktų pasiūlą, pavyzdžiui, naujausią produktų liniją 1GO kūrėme bendradarbiaudami su dietologais.“

Kartu su sveikos gyvensenos tendencijomis į Lietuvą iš Vakarų pasaulio šalių ateina ir produktų „mados“. Šiuo metu pasaulyje itin populiarūs specialiai vienam užkandžiui subalansuoti riešutų, sėklų ir džiovintų vaisių rinkiniai, skirti papildyti energijos atsargas tarp trijų pagrindinių valgymų. Neseniai „Arimex“ pristatyti 1GO rinkiniai sukurti taip, kad kiekvieno iš jų energinė vertė neviršytų 250 kcal, o sudėtyje esančios maistinės medžiagos suteiktų energijos, būtinos darbe. Šiais mišiniais siekiama pasiūlyti sveikesnę alternatyvą energiniams gėrimams bei šokoladui, kuriuos vartotojai renkasi kaip greitai veikiančius energijos šaltinius. Tiesa, juos kuriant nemažai dėmesio skirta lietuvių skoniui, siekiant atitikti sveikos mitybos reikalavimus neaukojant valgymo malonumo.

Anot J. Sakalauskaitės, tarp riešutų ir džiovintų vaisių produktų, dietologų įtraukiamų į sveikos mitybos racioną, Lietuvoje populiariausiais išlieka jų rinkiniai. Taip pat lietuviai labai mėgsta džiovintus abrikosus, slyvas, populiarumo nepraranda razinos. Mėgstamiausi lietuvių  riešutai – pistacijos, lazdynų riešutai, migdolai, šiek tiek mažiau suvalgoma anakardžių ir graikinių riešutų. Tiesa, produktų populiarumą lemia ir sezoniškumas. Pavyzdžiui, vasarą daugiau suvartojama kepintų, sūdytų riešutų, kuriuos kaip sotų, energijos suteikiantį užkandį renkasi iškylautojai. Žiemą daugiau suvartojama džiovintų vaisių, kurie, galima spėti,  šaltuoju laikotarpiu lietuviams pakeičia šviežius.

Lietuviško kapitalo riešutų ir džiovintų vaisių importuotojos ir platintojos UAB „Arimex“ 2013 m. pardavimų pajamos siekė 103 mln. Lt ir, lyginant su 2012 m., augo 18,8 proc.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...