2010 Lapkričio 23

Kainos

Per metus labiausiai atpigo fotoaparatai

veidas.lt

Nors šiemet daugiausia stebime kainų kilimą, kelių grupių prekių kainos vis dėlto mažėjo. Labiausiai iš visų prekių ir paslaugų per metus atpigo fotografijos, kinematografijos įrenginiai ir optikos prietaisai. Statistikos departamento duomenimis, šį spalį, palyginti su praėjusių metų spaliu, jų kaina buvo 15,8 proc. mažesnė. Garso ir vaizdo priėmimo, įrašymo ir atgaminimo įrenginiai šiemet atpigo 14 proc.

Prekybininkų teigimu, garso ir vaizdo technika toliau pinga, nes jos vartojimas vis dar mažėja. Parduotuvės “Fotohobis” vadybininkas Aurimas Darvydas teigia, kad senesni įvairios technikos modeliai kasmet priversti pigti ir dėl pasirodančių naujų gaminių. O parduotuvės “Infovega” direktorius Raimonas Petrulis priduria, kad fotoaparatai atpigti galėjo dėl kritusio dolerio kurso, nes visos prekės vežamos iš Kinijos, kurioje atsiskaitoma doleriais.

Beje, prie labiausiai atpigusių prekių šiemet priskirtini ir dviračiai, dabar kainuojantys 7 proc. mažiau negu pernai.
Iš paslaugų sektoriaus labiausiai atpigo būsto nuoma (9,9 proc.), baldų, būsto apstatymo reikmenų ir grindų dangos remontas (7,3 proc.), telefono ir fakso paslaugos (6,5 proc.).

Tuo tarpu absoliuti dauguma maisto produktų per metus pabrango, o šiek tiek atpigo tik mėsa (2,3 proc.), žuvis (0,3 proc.) ir mineralinis vanduo, taip pat gaivieji gėrimai bei sultys (1,7 proc.).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...