2011 Vasario 21

Nelaimė

Per gaisrą vakarinės Estijos pakrantės mieste Hapsalu žuvo 10 vaikų

veidas.lt

Per gaisrą vakarinės Estijos pakrantės mieste Hapsalu esančiuose vaikų namuose žuvo dešimt vaikų, patvirtino Lenemos apskrities seniūnas Neeme Suuras (Nemė Sūras).

Jis pridūrė, kad tai veikiausiai galutiniai duomenys ir kad aukų skaičius nepadidės.

Seniūnas pažymėjo, kad vaikų namuose buvo laikomasi priešgaisrinės apsaugos taisyklių ir kad prasidėjus gaisrui suveikė signalizacija.

“Priešgaisrinė signalizacija sureagavo į užsidegimą ir signalizacija įsijungė automatiškai. Kiek žinau, vaikų namų darbuotojas informavo gelbėjimo tarnybą, ir visa tai įvyko vienu metu”, – BNS sakė N.Suuras.

Pasak jo, “gelbėjimo tarnybų darbuotojai ir ugniagesiai į incidento vietą atvyko praėjus trims ar keturioms minutėms po to, kai pastatą apėmė ugnis”.

Pasak N.Suuro, apie gaisro priežastį kol kas anksti kalbėti, nes gelbėjimo tarnybų pareigūnai tik pradėjo tirti priežastis, kodėl kilo ugnis.

Gelbėjimo tarnybų atstovas Viktoras Saaremetsas (Viktoras Saremetsas) nurodė, kad incidento metu pastate buvo 37 vaikai ir devyni suaugusieji.

Hapsalu miesto pakraštyje esantys vaikų namai buvo įsikūrę vieno aukšto mediniame pastate.

Vaikų namų tinklalapio duomenimis, čia gyveno iš viso 43 vaikai, iš kurių 29 buvo našlaičiai arba palikti tėvų be priežiūros, 14 vaikų gyveno pagal tėvų prašymus. Iš viso čia buvo 23 berniukai ir 20 mergaičių. Dar trys jaunuoliai ir mergina buvo vaikų namuose laikinai, prižiūrimi visą parą.

Visi vaikai turi sunkių ar labai sunkių fizinių negalių, 24 gali judėti tik neįgaliųjų vežimėliais. Vaikai čia gali gyventi, kol sukaks 18 metų arba baigs vidurinę mokyklą, gimnaziją arba įgis profesinį išsilavinimą.

Drauge su vadovybe ir personalu čia dirba 37 suaugę žmonės.

Hapsalu vaikų namai buvo įkurti 1950 metais. 1996 metais jie buvo perkelti į dabartinį pastatą. Tai buvo padaryta Estijos vyriausybės, taip pat Švedijos, Suomijos ir JAV humanitarinės pagalbos donorų lėšomis.

Estijos vyriausybė pirmadienį gaisro aukoms paminėti paskelbė gedulo dieną.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...