2010 Birželio 15

Vyriausybės nutarimai

Pensinis amžius ilgės nuo 2012-ųjų

veidas.lt

Vyriausybė antradienį posėdyje pritarė daliai siūlymų mažinti viešojo sektoriaus deficitą. Vyriausybė Seimui siūlo neapibrėžtą laiką palikti sumažintus o valstybės pareigūnų, tarnautojų, politikų atlyginimus, 2 proc. atskaitymus į privačius pensijų fondus.

Mokesčių didinti kol kas nenuspręsta, o motinystės (tėvystės) išmokas apsispręsta mažinti nuo 2011 metų liepos 1 dienos.

“Deja, turėsiu pranešti liūdną žinią savo žmonai, kad mano atlyginimo sumažinimas 40 procentų toliau liks galioti nenumatytam laikui”, – po posėdžio juokavo premjeras Andrius Kubilius.

Be to, pasak jo apsispręsta ilginti pensijos amžių iki 65 metų, pradedant nuo 2012 metų pradžios – tai reiškia, kad 2026 metais pensininkai į pensiją išeitų sulaukę 65 metų amžiaus.

Premjero teigimu, dėl kai kurių ilgalaikių “Sodros” pertvarkymo koncepcijos dalykų Vyriausybė ir toliau nusiteikusi diskutuoti – sprendimai antradienį nepriimti dėl to, ar bazinę pensiją mokėti iš valstybės biudžeto, bei dėl atitinkamų mokesčių pakeitimų.

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko, nuo 2011 metų nebus skiriamos naujos valstybės pensijos už nuopelnus.

Premjero teigimu, šie sprendimai “duos taupymo efektą” – 1,3-1,5 mlrd. litų per kelerius metus. Iš viso per šį laiką siekiama sutaupyti apie 2 mlrd.litų, o dar 2 mlrd. litų tikimasi surinkti iš atsigaunančios ekonomikos ir neapskaitomos ekonomikos.

“Mokesčių nedidiname, tad prašome daugiau ir neklausti”, – klausiamas, ką Vyriausybė nutarė dėl mokesčių, sakė A.Kubilius.

Šiems sprendimams, pasak D.Jankausko, pritarta Vyriausybės posėdyje, o pasitarime už uždarų durų, anot ministro, pritarta ir siūlymams nuo 2011 metų liepos 1 dienos mažinti motinystės (tėvystės) išmokas.

Posėdyje Vyriausybė šį klausimą ketina svarstyti trečiadienį.

Pasak A.Kubiliaus, siūloma būsimiems tėvams palikti pasirinkimo teisę: arba vieneri metai atostogų ir visas buvusio atlyginimo kompensavimas (bet ne aukščiau nei viršutinė riba), arba dveji metai atostogų, iš kurių pirmaisiais būtų kompensuojama 70 proc. užmokesčio, antraisiais – 40 procentų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...