2010 Rugsėjo 01

Pensijos

Pensijų lygiava ateityje gali baigtis

veidas.lt

Taškais kaupiama senatvės pensija, bazinės pensijos mokamos iš biudžeto, o daugiau dirbusiems – sotesnė senatvė: taip 2012 metais turėtų keistis socialinio draudimo sistema.

“Lietuvos rytas” rašo, kad gali pasikeisti ir mokesčiai. Vieni didėtų, kiti – mažėtų.

Pensijų sistemos ekspertai sutinka, kad dabartinė senatvės pensijų skaičiavimo tvarka nėra teisinga ilgai dirbusių žmonių atžvilgiu.

“Pensijų suvienodėjimas kerta pačią socialinio draudimo idėją. Daugiau dirbę ir daugiau sumokėję į “Sodrą” gyventojai pensijos gauna beveik tiek pat, kiek dirbę mažiau. Didžiausias pensijas užsidirbę asmenys prarado daugiausia”, – konstatavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sudarytos darbo grupės narys Teodoras Medaiskis.

Pasak jo, 2012-ieji – pats laikas grįžti prie skirtingų pensijų dydžių.

“Kai jau kapstysimės iš krizės, bus didesnės įplaukos, daugiau dirbusiems žmonėms reikia grąžinti didesnes pensijas”, – įsitikinęs darbo grupės narys.

Dar vienas svarbus siūlomas pakeitimas – bazinę pensiją mokėti iš valstybės biudžeto, o papildomą – iš “Sodros”. Dabar viską moka “Sodra”.

“Jei darbo grupė spės iki vasario mėnesio parengti projektus, manau, 2012-ieji yra reali data”, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Reikės apsispręsti, kokią dalį pensijos perkelti ant visų mokesčių mokėtojų pečių. Finansų ministrė Ingrida Šimonytė anksčiau yra užsiminusi, kad jeigu bus apsispręsta bazinę pensiją perkelti ant biudžeto pečių, teks didinti gyventojų pajamų (GPM) arba pridėtinės vertės mokestį (PVM).

Tokiu atveju galėtų mažėti socialinio draudimo mokesčiai.

Ministrė linkusi pritarti GPM, o ne PVM didinimui.

D.Jankauskas vylėsi, kad pavyks išvengti nepopuliarių sprendimų: “Galbūt biudžetas taip bus perskirstytas, kad nereikės didinti mokesčių.”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...