2010 Rugsėjo 06

Planai

Pensijos ir rentos gali priklausyti ir nuo gaunamų pajamų iš valdomo turto

veidas.lt

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo keisti valstybinių pensijų ir rentų skyrimo tvarką – jų dydis priklausytų ir nuo apmokestinamųjų pajamų, gaunamų iš valdomo turto, dividendų. Tokį siūlymą numatoma svarstyti trečiadienį Vyriausybės posėdyje.

“Šiandien (pirmadienį – BNS) ministrų kabinetas pritarė siūlymui keisti valstybinių rentų ir pensijų, kurios priklauso nuo draudžiamųjų pajamų skyrimo tvarką taip, kad priklausytų ne vien nuo draudžiamųjų pajamų, bet ir nuo gaunamų pajamų iš valdomo turto, dividendų, palūkanų, tai yra, nuo apmokestinamųjų pajamų”, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Kita vertus, pasak ministro, siūloma nustatyti apmokestinamųjų pajamų minimalias ir maksimalias ribas, nuo kurių priklausytų tokių pensijų ir rentų dydis.

“Kaip pavyzdį galiu pasakyti, kad tai galėtų būti lyg ir minimalios mėnesio algos riba – bet kokios apmokestinamosios pajamos iki 800 litų neįtakotų valstybės pensijos arba rentos. Taip pat Seimui siūlysime nustatyti viršutinę ribą, nuo kurios renta arba pensija nebūtų mokama”, – teigė jis.

Pasak jo, konkretūs išmokų dydžiai turėtų paaiškėti Seime: “Mes, ko gero, siūlysime patį principą, o Seime turėtų būti apsispręsta”.

D.Jankauskas nesiėmė prognozuoti, kaip siūloma tvarka gali įtakoti velionio prezidento Algirdo Mykolo Brazausko žmonos verslininkės Kristinos Brazauskienės prašymą jai skirti valstybinę našlės rentą.

Pagal parengtą Vyriausybės nutarimo projektą, valstybinė našlės renta K.Brazauskienei turėtų būti paskaičiuota nuo liepos 23 dienos.

“Kas bus pirmiau – ar Vyriausybės nutarimas, kuriuo bus siūloma apsispręsti dėl konkrečios vienos ar kitos rentos skyrimo, ar įstatymo pakeitimai Seime, nesiimu prognozuoti”, – kalbėjo D.Jankauskas.

Jo teigimu, dabar galiojanti tvarka keičiama, kad ji būtų “socialiau tvarkingesnė”.

Siūloma tvarka, pasak D.Jankausko, palies tas valstybinės pensijas ir rentas, kurių skyrimas priklauso nuo draudžiamųjų pajamų: mokslininkų valstybinės pensijos, pirmojo ir antrojo laipsnio valstybinės pensijos už nuopelnus, kurių įstatymu jau yra atsisakyta, signatarų ir jų našlių bei našlaičių, Lietuvos prezidento valstybinės našlių, sportininkų rentos ir kompensacinės išmokos artistams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. darius darius rašo:

    Kazkas panasaus i Australija.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...