2011 Spalio 09

Pelningų el. parduotuvių – vienetai

veidas.lt


Skirtingų šaltinių duomenimis, Lietuvoje šiuo metu veikia per 400 elektroninių parduotuvių, tačiau pelningai veikiančias galima suskaičiuoti ant abiejų rankų pirštų. Tokią informaciją pateikia Lietuvos elektroninės prekybos asociacija.
„Šis verslas Lietuvoje dar labai nišinis. Nors rinkos dalyvių padaugėjo, nemaža dalis naujokų tikisi, kad elektroninė prekyba taps „lengva duona“. Deja, taip nėra – išlikti ir pelningai dirbti gali tik stipriausi žaidėjai“, – teigia asociacijos prezidentas Dainius Liulys. Jo paties vadovaujamai el. parduotuvei „Pigu.lt“ prireikė ketverių metų, kol investicijos atsipirko.
Nuo 2004 m. veikiančios kitos el. parduotuvės „Neriba.lt“ komercijos skyriaus vadovas Redas Perminas taip pat skeptiškai žiūri į internetinės prekybos bumą. „Daug kas pabandė pereiti į internetinę erdvę manydami, kad tai yra tokia pati prekyba, tik dėl mažesnių sąnaudų pelningesnė. Ir nudegė nagus“, – kritikuoja R.Perminas. Jo teigimu, tos el. parduotuvės, kurias įkurti buvo nesudėtinga ir nebrangu, pelningos nebus.
Liepą tyrimų bendrovės RAIT atlikta apklausa parodė, kad Lietuvoje internetu naudojasi du iš trijų gyventojų, iš jų internetu perka 29 proc. Tai yra 12 procentinių punktų daugiau nei pernai.

El. parduotuvių augimas Lietuvoje:

Metai El. parduotuvių skaičius
2007    44
2008    88
2009    129
2010    273
2011    400
Šaltinis: Lietuvos elektroninės prekybos asociacija

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. ipdb.lt ipdb.lt rašo:

    Nežinau kaip čia tos parduotuvės buvo skaičiuotos, bet žinau tik tiek, kad šiuo metu yra 1500+ lietuviškų internetinių parduotuvių.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...