2011 Spalio 29

Iš centrinio šildymo sistemos ištrūksta vienetai

veidas.lt


Kasmet didėjant šildymo išlaidoms, vis daugiau Lietuvos gyventojų pareiškia norą atsisakyti centrinio šildymo. Į didžiųjų miestų savivaldybes su prašymu atsijungti nuo šios sistemos kasmet kreipiasi po 400–600 būstų savininkų.

Iš jų teigiamą atsakymą gauna vienetai. „Mano žiniomis, nuo centrinio šildymo sistemos per metus atsijungia keliolika vartojų, bet naujai prie šios sistemos prisijungusių vartotojų skaičius kasmet padidėja net 10 tūkst. (tai daugiausia nauji daugiabučiai), – tvirtina Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Vytautas Stasiūnas. – Mano nuomone, atsijungti nuo centralizuoto šildymo neapsimoka, nes šildantis tokiu būdu mokama net pigiau, nei šildantis autonomiškai gamtinėmis dujomis. Štai įmonės „Balterma“ administruojamų namų Salomėjos Neries gatvėje Vilniuje gyventojai šildosi dujiniais katilais ir tai, kad moka 20 Lt pigiau, laiko išsigelbėjimu nuo pabaisos monopolininko. Tačiau nekreipiama dėmesio, kad sumos lyginamos su kiaurų, nerenovuotų pastatų šildymo sąskaitomis.“
Pasak ekspertų, leidimai atsijungti nuo centrinio šildymo sistemos išduodami itin retai todėl, kad davus tokį leidimą pažeidžiami daugiabučių namų kaimynų interesai, nebent atsijungtų visa laiptinė ar visas viršutinis aukštas. „Bet kokiu atveju – tai ne išeitis. Kur kas išmintingiau rinktis senų daugiabučių renovavimo kelią arba versti savo vietinę valdžią pereiti prie biokuru kūrenamų katilinių. Būtent tai ir mažina sąskaitas už šildymą“, – įsitikinęs „Vilniaus energijos“ atstovas Nerijus Mikalajūnas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Mikas Mikas rašo:

  Tai vis ta dulkija su rubikonais, va jei Zoką būtų laiku pasodinę, garantuotai būtų prasidėję masiniai sutarčių su jais nutraukimai ir, to pasėkoje kristų kainos šilumai. O dabar

 2. Tomas Tomas rašo:

  „Kur kas išmintingiau rinktis senų daugiabučių renovavimo kelią arba versti savo vietinę valdžią pereiti prie biokuru kūrenamų katilinių. Būtent tai ir mažina sąskaitas už šildymą“ Ką jis norėjo pasakyt? Ar kad valdžia neleidžia “Vilniaus Energijai” statyt biokuru kūrenamų katilinių ar kad valdžia turėtų jas “Vilniaus Energijai” ir pastatyti?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...