2010 Balandžio 15

Skrydžiai

Pelenų debesis iš Islandijos ugnikalnio sutrikdė oro susisiekimą Europoje

veidas.lt

Islandijoje išsiveržusio ugnikalnio išspjautų vulkaninių pelenų debesys ketvirtadienį visiškai sutrikdė oro susisiekimą Šiaurės Europoje.

Buvo uždarytos Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Europos valstybių oro erdvės, uždarytas pagal keleivių srautus pirmąją vietą Europoje užimantis Londono Hitrou oro uostas ir atšaukti šimtai skrydžių.

Britų Civilinės aviacijos administracija pranešė, jog mažiausiai iki 18 val. vietos (20 val. Lietuvos) laiku bus draudžiami visi ne pirmos skubos skrydžiai. Airijos valdžia taip pat aštuonioms valandoms uždarė šalies oro erdvę.

Skrydžiai buvo sustabdyti ne tik Hitrou oro uoste, bet ir antrajame bei trečiajame pagal keleivių srautus Londono Getviko bei Stanstedo oro uostuose. Hitrou oro uoste buvo atšaukta ir dešimtys skrydžių į Jungtines Valstijas.

Kol kas neaišku, kada tiksliai skrydžiai bus atnaujinti.

Briuselio, Amsterdamo, Ženevos ir Paryžiaus oro uoste iki vidurnakčio buvo atšaukti visi skrydžiai Šiaurės Europos kryptimi.

Tuo tarpu pačioje Islandijoje šimtai žmonių paliko savo namus gelbėdamiesi nuo potvynio, kilusio, kai trečiadienį antrą kartą per mažiau nei mėnesį išsiveržus Ejafjadlajokudlio ugnikalniui ėmė tirpti šalia esantis ledynas.

Iki trečiadienio vakaro dėl tirpstančio ledyno vandens lygis upėse pakilo iki 3 metrų.

Pelenų debesis nesutrikdė darbo Islandijos Keblaviko oro uoste ir nesukėlė problemų sostinėje Reikjavike, tačiau paveikė pietrytinę salos dalį.

Pasak meteorologų, ketvirtadienio rytą viename pietrytiniame Islandijos rajone matomumas tesiekė 150 metrų.

Ūkininkams buvo patarta neišleisti gyvulių, kad jie neėstų vulkaninių pelenų, kurie pavojingi dėl juos sudarančių aštrių uolienų ir mineralų dalelių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...