2011 Kovo 25

Japonija

Pažeistas vieno reaktoriaus korpusas

veidas.lt

Japonijos branduolinio saugumo pareigūnai penktadienį paskelbė įtariantys, kad avarijos ištiktoje Fukušimos 1-ojoje atominėje jėgainėje galėjo būti pažeistas vieno reaktoriaus korpusas, todėl kyla didesnės radioaktyvios taršos pavojus.

“Gali būti, kad kažkuri reaktoriaus vieta buvo pažeista”, – sakė branduolinio saugumo agentūros atstovas Hidehiko Nishiyama (Hidehikas Nišijama). Tačiau jis pridūrė, kad “mūsų duomenys rodo, jog reaktorius iš dalies išliko sandarus”.

Šie komentarai rodo, kad 3-ojo bloko reaktoriaus šerdis tikriausiai buvo pažeista, tačiau šių pažeidimų mastas ribotas.

Pareigūnai neatmeta galimybės, kad pažeistas buvo ne reaktoriaus korpusas, o kuri nors kita įranga, įskaitant vamzdynus ir panaudoto branduolinio kuro saugyklą.

Jėgainės inžinieriai mėgina aušinti vandeniu kaistančius radioaktyvius kuro strypus šios jėgainės reaktoriuose, kurių aušinimo sistemos išsijungė nutrūkus elektros tiekimui per kovo 11 dieną smogusį galingą žemės drebėjimą ir cunamį.

Reaktorius galėjo būti pažeistas, kai kovo 14 dieną 3-ajame bloke sprogus vandenilio dujoms buvo smarkiai apgadintas jo pastatas.

Šiame reaktoriuje, kurio būklė šešis blokus turinčioje elektrinėje yra bene blogiausia, šiuo metu yra 170 tonų radioaktyvaus kuro. Anksčiau radioaktyvios medžiagos buvo pasklidusios iš 3-ojo bloko, kai iš reaktoriaus kapsulės būdavo tikslingai išleidžiama dalis garo, siekiant apsaugoti ją nuo sprogimo. Tačiau esant korpuso pažaidoms, į aplinką gali pasklisti nekontroliuojamas kiekis radioaktyvių teršalų.

Jėgainės darbuotojai penktadienį sustabdė darbus 1-ame, 2-ajame ir 3-jame blokuose, kol bus išmatuotas radiacijos lygis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...