2011 Birželio 03

Pažaislio festivalis išsiskirs orkestrų koncertais

veidas.lt

Scanpix

Birželio 5-rugpjūčio 28 dienomis vyksiančio 16-ojo Pažaislio muzikos festivalio žiūrovų šiemet laukia kaip niekada daug simfoninių ir kamerinių orkestrų koncertų, teigia festivalio atstovas.

“Šiame festivalyje niekada nebuvo tiek daug simfoninių ir kamerinių orkestrų. Jų šiemet yra septyni. Du užsienio – Taipėjaus filharmonijos orkestras ir Baltijos šalių jaunimo orkestras, ir penki geriausi lietuvių orkestrai”, – BNS sakė festivalio koordinatorius Justinas Krėpšta.

Kaip skelbiama, Taipėjaus filharmonijos orkestras yra itin vertinamas pasaulyje, o jo turas Baltijos šalyse skirtas Taivano 100 metų progai paminėti. Baltijos šalių jaunimo orkestre, anot atstovo, groja geriausi jauni muzikantai iš Švedijos, Suomijos, Latvijos, Estijos, Danijos, Vokietijos, Lietuvos.

Be to, pasak J. Krėpštos, per festivalį pasirodys keturi pasaulinės klasės pianistai, tarp kurių bus Lukas Geniušas, Andrius Žlabys ir kiti.

“Labai džiugu, kad baigiamajame koncerte pristatysime pirmą kartą Giacomo Puccini (Džiakomo Pučinio) operą “Kregždutė”. Lietuvoje tai neatliktas kūrinys, netgi natų teko ieškotis kitur. Mes pristatysime koncertinį variantą. Tai buvo puikus Edgaro Montvydo pasiūlymas parodyti ši kūrinį, jam pasisekė prikalbinti pasaulinės klasės dainininkę iš JAV, sopraną Elaine Alvarez (Elein Alvarez)”, – kalbėjo J. Krėpšta.

Be to, anot pašnekovo, festivalyje liepos 3-iąją bus parodyta Justino Marcinkevičiaus drama “Mažvydas”, užbaigsianti vadinamąją trilogiją, nes anksčiau jau pastatytos poeto dramos “Katedra” ir “Mindaugas”.

J. Krėpšta pasakojo, kad, nors festivalis ir neturi pagrindinės temos, tačiau nemažai atlikėjų gros Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, kurio 100-osios mirties metinės minimos šiemet, kūrinius.

Tikimasi, kad šiais metais Pažaislio festivalyje apsilankys apie 40 tūkst. žiūrovų, tačiau daug kas priklausys nuo oro, nes dauguma renginių vyks po atviru dangumi. Festivalio atstovas sakė, kad ekonominio sunkmečio padarinius jie taip pat pajuto.

“Mes sumažinome savo programą, pernai buvo 34, šiemet – 37 koncertai. Be abejo, susiaurinome ir mūsų spektaklio, kuris mums brangiausiai kainuoja, apimtį, jį padarėme kameriškesnį, be žirgų ar įvairių efektų, kurie kainuoja. Pradėjome ieškoti projektų, kur dalyvauja ir lietuviai, ir užsieniečiai, nebesiorientuojame į tai, kad turi dalyvauti vien užsieniečiai, nes tai užkelia kainą (…) Aišku, mums svarbus ir mokesčių už honorarus klausimas, nes pagrindines festivalio išlaidas sudaro apmokėjimas atlikėjams”, – kalbėjo J. Krėpšta.

2008 metais, anot pašnekovo, festivalio biudžetas siekė 1,7 mln. litų, įskaitant gaunamas paslaugas, šiais metais – 1,3 mln. litų su paslaugomis.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...