2011 Gegužės 26

Paveldosaugininkės neteko įgaliojimų derinti projektus

veidas.lt

BFL

Po skandalingai nuskambėjusios stiklinio antstato Laisvės alėjoje istorijos Kultūros paveldo departamento (KPD) direktorės Dianos Varnaitės įsakymu sustabdyti KPD Kauno teritorinio padalinio vedėjos Irenos Vaškelienės ir vyriausiosios specialistės Rymantės Gudienės įgaliojimai derinti projektus.

Minėtos paveldosaugininkės neteko įgaliojimų išduoti tvarkomųjų paveldosaugos darbų projektavimo sąlygas, specialiuosius paveldosaugos reikalavimus ir planavimo sąlygas, derinti tvarkybos darbų projektus, tikrinti statybos, rekonstravimo ir atnaujinimo projektus, raštu pritarti statinio projektams, derinti teritorijų planavimo dokumentus, dalyvauti objektų, esančių Kauno mieste, tvarkybos darbų priėmimo ir statybos užbaigimo komisijose.

Pasak D. Varnaitės, taip siekiama užkirsti kelią naujiems, Kauno miesto kultūros paveldui žalingiems sprendimams. I. Vaškelienės ir R. Gudienės pavardės figūruoja visuomenėje didelį pasipiktinimą sukėlusio stiklinio antstato ant istorinio namo adresu Laisvės alėja 90 dokumentuose.

Po šio vadinamojo “stiklainio” skandalo Kultūros paveldo departamentas ėmė tikrinti visus pastaraisiais metais Kaune suderintus ir rengiamus derinti detaliuosius planus. Buvo surastas dar vienas projektas, kuriuo Laisvės alėjoje leidžiama stikliniu antstatu aukštinti dar vieną seną namą. Jis pažymėtas 30 numeriu, stovi ant Laisvės alėjos ir Nepriklausomybės aikštės kampo, Kauno soboro kaimynystėje. A. Lapino namu vadinamas statinys yra įtrauktas į Kultūros vertybių registrą, nustatytos jo vertingosios savybės.

Stiklinį antstatą ketinta finansuoti Europos Sąjungos lėšomis. Šių metų gegužės 16 d. Kultūros paveldo departamentas sulaukė iš Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) prašymo patvirtinti, kad KPD Kauno teritorinio padalinio vedėjos I. Vaškelienės pasirašytas pritarimas šio pastato rekonstrukcijos darbams yra galiojantis, turint galvoje jo architektūrinius sprendinius ir numatomą aukštinimą.

Departamentas informavo LVPA, kad Laisvės al. 30/Nepriklausomybės a. 1 esantis pastatas yra valstybės saugomos kultūros vertybės – Kauno miesto istorinės Naujamiesčio dalies – sudėtinis elementas, kurio tūrinė erdvinė kompozicija, aukštų išplanavimas, fasadų kompozicija ir kt. yra saugomi. Todėl Kultūros paveldo departamentas nepritaria šio pastato rekonstrukcijos darbams užstatant antstatą ir kreipsis į Generalinę prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo, rašoma KPD pranešime spaudai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...