2011 Kovo 02

Reforma

Pats žmogus turės apsispręsti, kaip kaups lėšas pensijai

veidas.lt

Socialinio draudimo reforma leis gyventojui savanoriškai pasirinkti, kiek jis norėtų susimažinti iš “Sodros” biudžeto gaunamą pensiją ir kokią dalį pajamų norėtų nukreipti į privačius pensijų fondus.

Svarstoma galimybė leisti atsisakyti kaupinio privačiuose pensijų fonduose ir grįžti į “Sodros” sistemą, trečiadienį rašo “Verslo žinios”.

“Privačių fondų veiklą būtina skatinti, bet ne “Sodros” pinigais. Tarifas nebus atkurtas ir iš “Sodros” sąskaitos privatiems fondams nebebus kompensuojama”, sakė socialinės apsaugos ir darbo viceministras Audrius Bitinas.

Pasak jo, socialinio draudimo reformą rengianti darbo grupė nusiteikusi dabar galiojančios pensijų kaupimo sistemos nesunaikinti, tačiau kuria jai naują veikimo mechanizmą, kurio esmė: žmogus turės savarankiškai apsispręsti, kaip jis kaups pensijai, o valstybė įvairius kaupimo būdus skatins mokesčių lengvatomis, panašiomis į tas, kurios taikomos trečios pakopos pensijų fondams: pasinaudojus gyventojų pajamų mokesčių lengvata, dalį lėšų, pervestų pensijų kaupimo fondui, galima susigrąžinti.

“Leisime žmogui savanoriškai pasirinkti, kiek jis norės susimažinti iš “Sodros” gaunamą pensiją ir pervesti į privačius pensijų fondus. Kokiu procentu ir kaip tai atrodys praktiškai – dar skaičiuojame”, – aiškino viceministras.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...