2011 Sausio 04

Kariuomenė

“Patriot” nekelia grėsmės

veidas.lt

Amerikos priešlėktuvinės gynybos kompleksų “Patriot” dislokavimas jokiu būdu nenukreiptas prieš Rusiją, teigia Lenkijos ambasadorius Rusijoje Wojciechas Zajaczkowskis (Voicechas Zajončkovskis).

“Viskas, kas dėl to daroma – mes tai principingai pakartojame, – nėra susiję su Rusija”, – pareiškė jis interviu agentūrai “Interfax”.

Ambasadorius taip pat paneigė nuomonę, kad Maskvai esą priešišką tokio žingsnio pobūdį patvirtina “Patriot” dislokavimas netoli sienos su RF.

“Kiek aš žinau, tai daroma atsižvelgiant į esamą infrastruktūrą, ir techninė informacija, susijusi su šiuo klausimu, žinoma Rusijai. Aš čia nieko nauja pasakyti negaliu”, – pažymėjo jis.

W.Zajaczkowskis taip pat pakomentavo JAV karinių oro pajėgų bazavimosi Lenkijos teritorijoje galimybę.

“Kalbant konkrečiai apie lėktuvų F-16 ir “Hercules” dislokavimą Lenkijos teritorijoje, turimas omenyje greičiausiai simbolinis buvimas, o ne buvimas, kuris iš esmės pakeistų jėgų pusiausvyrą šiame Europos regione”, – pabrėžė jis.

Lenkijos diplomatas pridūrė, kad to “tikslas veikiausiai bus mokomasis”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...