2011 Birželio 10

Patobulintas kosminis laivas atvyko į TKS

veidas.lt

Scanpix

Kosminis laivas “Sojuz TMA-02M” su Rusijos piliečiu, japonu ir amerikiečiu, pakilęs iš Boikonūro kosmodromo birželio 8 dieną, susijungė su Tarptautine kosmoso stotimi (TKS).

“Pilotuojamas kosminis laivas “Sojuz TMA-02M”prisijungė prie TKS Rusijos modulio “Rassvet” (“Aušra”) automatiniu režimu”, – pranešė agentūrai “Interfax” penktadienį Skrydžių valdymo centro Pamaskvyje spaudos tarnybos vadovas Valerijus Lyndinas.

Susijungimas įvyko keturiomis minutėmis anksčiau grafiko.

Į “Sojuz TMA-02M” įgulą įeina Rusijos federalinės kosmoso agentūros  kosmonautas Sergejus Volkovas, Japonijos aeronautikos ir kosmoso tyrimų agentūros astronautas Satoshi Furukawa (Satošis Furukava) ir JAV nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos astronautas Michaelas Fossumas (Maiklas Fosumas).

Tarptautinėje kosmoso stotyje dirba 28-osios ekspedicijos įgula- vadas Andrejus Borisenka, ir inžinieriai Aleksandras Samokutiajevas ir Ronaldas Garanas.

S. Volkovas atliks antrąjį skrydį į kosmosą, S. Furukawa – pirmąjį, o M. Fossumas – trečiąjį. Kosmonautų skrydis truks 161 dieną – iki lapkričio 16 dienos. Įgula priims paskutinį JAV daugkartinį erdvėlaivį (“Atlantis”) ir tris krovininius kosminius laivus “Progress”.

Taip pat numatomi du išėjimai į atvirą kosmosą pagal Rusijos programą ir vienas – pagal Amerikos.

Liepos pabaigoje S. Volkovas ir A. Samokutiajevas per išėjimą į atvirą kosmosą stoties išorėje įrengs lazerinio ryšio įrenginį, kuris leis perduoti į Žemę daug mokslinės informacijos, taip pat pastatys kelis konteinerius su biologiniais mėginiais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...