2013 Birželio 15

Patarimai kiemo ir sodo priežiūrai

veidas.lt


Vasara – malonių rūpesčių metas visiems puoselėjantiems savo kiemą ar sodą. Tačiau lietuviškas klimatas ne visada dosnus gražiais orais, ko pasekoje eksterjero gerbėjams neretai tenka patuštinti kišenes stengiantis išlaikyti tvarką.
Dažniausiai pasitaikanti sodo mylėtojų problema – nenuspėjamų vasaros orų nepataisomai sugadinti sodo baldai, atmosferos bei pokyčių veikiamos kitos eksterjero detalės. O jei sode telkšo dar ir vandens telkinys ar baseinas – darbų ir problemų padvigubėja, nes turbūt kiekvienas žino, jog baseino priežiūra yra daug laiko ir jėgų reikalaujantis darbas.
Apie tai, kaip tinkamai prižiūrėti kiemą arba sodą bei maksimaliai panaikinti  saulės spindulių ir temperatūrų pokyčių žalą konsultuoja NIC salonų darbuotojai.

”Kantrių” baldų era
Nenuspėjama lietuviška vasara sukelia rūpesčių ne tik atostogoms ir nuotaikai, bet ir visiems temperatūrų pokyčius atremiantiems lauko baldams ir kitoms eksterjero dalims.
NIC kiemo baldų salono atstovas Mantas Jozėnas pataria rinktis baldus, pagamintus iš ypatingai lengvo, tačiau stipraus aliuminio rėmo bei dirbtinio pluošto vytelių. Šios medžiagos pasižymi tvirtumu bei ilgaamžiškumu, yra atsparios temperatūrų pokyčiams, todėl idealiai tinka net Lietuvos klimato sąlygoms (nuo -20oC iki 60oC). Tokie lauko baldai gaminami iš specialiai sukurtos formulės vytelių, atsparių saulės skleidžiamiems UV spinduliams, todėl baldus  galima palikti lauke nesibaiminant dėl spalvos pokyčio, net ir karščiausiomis vasaros dienomis.
Ištobulėjus technologijoms net ir lauko baldų pagalvėlių audiniai padengiami  specialiu vašku, kuris atsparus drėgmei, purvui ir nešvarumams. Šiuo sluoksniu padengti baldai nereikalauja ypatingos priežiūros bei yra lengvai valomi.
Apgalvoti apšvietimo sprendimai – grožiui ir saugumui
Tinkamai apšvietus būsto ar viso žemės sklypo – takelių, laiptų, įvažiavimo zonos, įėjimo į namą zonas, galima išvengti nemaloniu staigmenų. Manevruojant teritorijoje kelyje netikėtai nepasimaišys laiptai, balą ir svarbiausia – be didesnių pastangų pataikysite raktu į spyną. Namo ir jo teritorijos apšvietimas taip pat sumažina ir vagysčių riziką. Visgi sunku pasislėpti net ir labai subtiliai apšviestoje teritorijoje.
Tinkamas erdvės apšvietimas gali ja paversti jaukia, saugia ir, be abejo, patrauklia laisvalaikio zona, tačiau NIC apšvietimo salono atstovas Martynas Stankus pataria, kad siekiant sutaupyti lėšų, reikia nuodugniai apgalvoti ir įvertinti galimus sprendimus dar namo ar kiemo projektavimo stadijoje.
„Visi laidai turėtų būti išvedžioti prieš pradedant apdailos ir aplinkos tvarkymo darbus tam, kad  nebūtų padarytos klaidos, kurių taisymas gali brangiai kainuoti. Geriau iš anksto pasirūpinti bendru namo fasado bei sklypo apšvietimo projektu“, patirtimi dalinasi M. Stankus.

Renkantis apšvietimo įrangą, dėmesį reikėtų atkreipti į esminius landšafto privalumus, pastatų formą ir funkcijas. Jei pastatas išsiskiria modernia architektūra, patartina apšviesti konstrukcijas ir detales. Jei dominuoja stikliniai fasadai – tikslingiau daugiau investuoti į vidaus apšvietimą, nei bandyti šviesos nereflektuojantį stiklą apšviesti iš išorės. Šiltomis spalvomis apšviesti klasikinio stiliaus namai dvelkia jaukumu. Sodo augmeniją nepaprastai gražiai  išryškina paslėptas apšvietimas.
Kiemui apšviesti galima naudoti ekonomiškus, didelės sklaidos šviesos šaltinius. Šviestuvai dažnai slepiami gamtinėje aplinkoje, pvz. vandenyje, tarp akmenų, krūmynuose. Siekiant sukurti harmoningą aplinką, kaip ir visur reikia vadovautis pagrindine taisykle – saikas. Specialistas pataria venkiti labai ryškios šviesos bei didelių kontrastų. Gamtoje svarbiausia – natūralumas.
”Norint gražiai bei efektyviai apšviesti namą ir jo teritoriją pirmiausiai reikia turėti viziją. Tada parenkami šviesos šaltiniai, šviestuvų dizainas bei elektros instaliacija. Lauko šviestuvų asortimentas yra itin platus, todėl prieš perkant apšvietimo įrangą verta pasidomėti kokia yra šviestuvų atsparumo atmosferiniams poveikiams klasė, kokia reikalinga darbinė įtampa bei ar galima šviestuvuose panaudoti elektrą taupančias lemputes”, pasakoja M. Stankus.
Apšviesto objekto vaizdui įtaką gali daryti ir būsto sienų spalva, teritorijos apželdinimo lygis, atstumas nuo pagrindinės privažiavimo gatvės (apšviesta gatvė yra ar ne) ir be jokios abejonės patys šviestuvai, bei juose panaudoti šviesos šaltiniai. Šviestuvų dizaino parinkimą įtakoja ir bendras būsto architektūrinis vaizdas.

Klimato kaprizams atsparūs ir gėlių vazonai
Netgi plastikiniai gėlių vazonai gali būti atsparūs smūgiams bei atmosferos pokyčiams. Pilnoje tokio vazono komplektacijoje galima rasti specialų vidinį vazoną su integruota automatine laistymo sistema, kuri aprūpina augalą reikiamu vandens bei trąšų kiekiu iki 12 savaičių. Naudojantis šiuo išmaniuoju vazonu tereikia į jo laistymo sistemą įpilti vandens ir net pamiršus apie priežiūrą bus galima džiaugtis žaliuojančiai bei žydinčia augmenija. Nereikia baimintis ir dėl augalų perlaistymo, nes vidiniame vazone esantis drenažas sugeria vandens perteklių ir atiduoda jį šaknims tik tuomet, kai to labiausiai reikia.
Šiuolaikinis baseinas – be chloro kvapo
Šiai dienai, kaip moderniausią automatinę baseinų vandens priežiūros sistemą galima išskirti – ACE®, kuri specialaus deimantinio elektrodo pagalba dezinfekuoja baseino vandenį. Deimantinis elektrodas generuoja aktyvųjį deguonį – vieną efektyviausių natūralių vandens dezinfekavimo priemonių. Naudojant šią sistemą nebelieka nepageidaujamo chloro kvapo, sausos, perštinčios odos bei paraudusių akių, o ir vanduo išliks skaidrus, tyras ir švarus – būtent tai ko reikia harmoningam ir sveikam laisvalaikiui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...