2011 Kovo 28

Lietuvos paštas

Pašto darbą trikdo ir stichijos

veidas.lt

Dirbti nespėjantis “Lietuvos paštas” dėl trikdžių linkęs pliekti ne save, o klientus, net ugnikalnių ir cunamių proveržius.

Paštininkai teisinasi nespėjantys tik todėl, kad metų pradžioje ne tiktai trečiosiose šalyse, bet ir Europos Sąjungos erdvėje atšaukta nemažai lėktuvų skrydžių, streikavo kai kurių oro linijų darbuotojai, pirmadienį rašo dienraštis “Lietuvos rytas”.

“Paštą užtvindė dar gruodį išsiųstos, bet įstrigusios siuntos – dirbame net savaitgaliais. Informacija apie padėtį skelbiama mūsų tinklalapyje”, – aiškino “Lietuvos pašto” Pašto operacijų tarnybos vadovas Tomas Jackevičius.

Iš trečiųjų šalių atsiųstas prekes paštas privalo deklaruoti muitininkams. Pastarieji reikalauja, kad būtų pateikti ir siunčiamų prekių sąrašai, sąskaitos, bankų išrašai apie apmokėjimą, tarifų kodai.

“Tada galime įvertinti ir tiksliai apmokestinti siuntas. Jei prekių kaina neviršija 75 litų, jų deklaruoti nereikia”, – kalbėjo Vilniaus teritorinės muitinės pašto posto viršininkė Dovilė Kraulaidienė.

Nesąžiningi prekių siuntėjai ir gavėjai, slėpdami tikrąją siuntų vertę, dažnai klastoja prekių dokumentus. Kilus bet kokiems įtarimams muitinė siuntas sulaiko, prašo papildomos pašto informacijos.

Pernai “Lietuvos pašte” patikrinta 28 tūkst. apmokestintų pašto siuntų. Iš viso apdorota 70 tūkst. siuntinių.

Smulkūs, iki 2 kg paketai skaičiuojami tonomis.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...