2010 Lapkričio 18

Vartotojų teisės

Kioskuose – paslėpta cigarečių reklama?

veidas.lt

Užsukęs į spaudos kioską išsirenkate prekę, rengiatės mokėti, tačiau netikėtai pardavėja jums pasiūlo įsigyti tokios pačios rūšies, bet kito gamintojo prekę, esą pigesnę, akcijinę. Tokių pasiūlymų pastaruoju metu sostinėje esančiuose “Lietuvos spaudos” kioskuose ne kartą girdėjo daugybė pirkėjų.

Paskutinis atvejis: pardavėjos paprašius vienos rūšies cigarečių, ši pasiūlė rinktis kitos rūšies: “Gal norėtumėte pabandyti? Dabar kaip tik vykdoma akcija”, – ne itin drąsiai į pirkėjus kreipiasi “Lietuvos spaudos” kiosko M.K.Čiurlionio stotelėje pardavėja. Ir taip – ne vieną dieną iš eilės. “Veido” kalbinti Valstybinės vartotojų teisių apsaugos ir Konkurencijos tarnybos specialistai tikino tokioje praktikoje nieko blogo neįžvelgią – juk niekas neverčia pirkti, juolab priduriama, kad tai “akcijinė” prekė.

Tačiau “Veidas” primena, kad tabako gaminių reklama yra uždrausta, o “Lietuvos spauda” jau buvo sykį įkliuvusi Valstybinei tabako ir alkoholio kontrolės tarnybai, kai paaiškėjo, kad vienos rūšies cigaretės kioskuose reklamuojamos po permatoma lėkštute, ant kurios padedama grąža. Ir galiausiai: kaip reaguotumėte, pavyzdžiui, jei vietoj jūsų išsirinkto sūrio prekybos centro kasininkė pradėtų siūlyti pigesnį, “akcijinį” gaminį?

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...