2011 Birželio 14

Paskelbti dokumentai apie Vietnamo karą

veidas.lt

Scanpix

Paskelbti garsieji Pentagono dokumentai apie JAV vaidmenį Vietnamo kare. Nuo pirmadienio juos galima sklaidyti internete, taip pat keliose prezidentinėse bibliotekose bei Nacionaliniame archyve Vašingtone, praneša agentūra AFP.

Šie dokumentai įrodo, kad JAV vyriausybės sąmoningai melavo gyventojams apie JAV vaidmenį Vietnamo kare. Paviešinta iš viso daugiau kaip 7 tūkst. puslapių slaptų dokumentų.

Ataskaitą apie Vietnamo karą 1967-aisiais užsakė tuometinė prezidento Lindono Džonsono (Lyndon Johnson) vyriausybė. Dalį jos 1971-aisiais paskelbė “New York Times”.

Kol kas nežinoma, ar paviešinti dokumentai suteiks kokios nors naujos informacijos. Tačiau visos ataskaitos paskelbimas praėjus 40 metų nuo Vietnamo karo pabaigos yra sveikinamas.

Anot “Washington Post”, paviešinti dokumentai rodo, kad “amerikiečių vadovai viešai apie konfliktą sakė viena, o už uždarų durų apie jį galvojo visai ką kita”.

Dabar studija bus prieinama kaip visuma, sakė Timotis Naftalis (Timothy Naftali) iš Ričardo Niksono (Richard Nixon) bibliotekos. “Aš nežinau, kodėl paviešinimas truko tiek ilgai, tačiau džiaugiuosi”, – pridūrė jis.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...