2011 Gegužės 30

Pasitarimai dėl minimalios ir bazinės algų didinimo

veidas.lt

BFL

Premjeras antradienį ketina susitikti su Trišalės tarybos nariais ir profesinių sąjungos atstovais bei aptarti galimybes didinti minimalią mėneso algą (MMA) bei bazinę algą.

Su Trišalės tarybos nariais Vyriausybės vadovas kalbės apie MMA didinimą. Bus ieškoma sutarimo, nes smulkieji verslininkai prieštarauja jos didinimui, didelio entuziazmo nerodo ir Vyriausybė.

Profesinės sąjungos savo ruožtu nesutinka su Vyriausybės sprendimu kitąmet nedidinti valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio.

“Vyriausybė manipuliuoja esama ekonomine situacija. Viešai deklaruojama, jog valstybės ekonominė ir finansinė būklė iš esmės neblogėja, ekonomikos specialistai kalba apie gerėjančius ekonominius rodiklius, o aukščiausi šalies vadovai skelbia ekonominio sunkmečio pabaigą. Dėl šių priežasčių bazinis dydis 2012 metais neturėtų likti toks, koks yra 2011 metais, o atsižvelgiant į konkrečius, įstatyme nurodytus veiksnius, turėtų didėti”, – pranešime teigė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas.

Siūloma nuo nuo liepos mėnesio MMA didinti iki 900 litų, o nuo 2012 metų – iki 1 tūkst. litų. Šiuo metu MMA Lietuvoje siekia 800 litų, o atskaičius mokesčius – 670 litų.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė praėjusią savaitę pareiškė, kad realu MMA padidinti nuo kitų metų sausio.

Finansų ministerijos teigimu, minimalios mėnesio algos padidinimo iki 900 litų neigiamas poveikis Lietuvos viešiesiems finansams, priklausomai nuo neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) pokyčių, siektų nuo 41 mln. iki 200,9 mln. litų per metus.

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) kol kas nerekomenduoja Lietuvai didinti minimalią algą (MMA).

Vyriausybė praėjusią savaitę iš esmės pritarė siūlymui nekeisti dabar galiojančio bazinio pareiginio atlyginimo dydžio ir atlyginimus kitąmet vėl skaičiuoti pagal sumažintą 450 litų bazinį dydį. Seimui bus teikiamas tai numatantis įstatymo projektas. Bazinio atlyginimo dydžio “įšaldymas” yra taupymo plano, kuriuo siekiama sumažinti biudžeto deficitą, dalis.

Seimas valstybės politikų, teisėjų, pareigūnų ir tarnautojų pareiginės algos 450 litų dydžio bazinis dydis šalyje taikomas nuo 2009 metų vidurio.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skaičiavimais, šio dydžio grąžinimas į 2008 metų lygį kitų metų biudžetui kainuotų 200 mln. litų.

Jungtinės frakcijos narys Algis Čaplikas siūlys Seimui nežymia procentine dalimi padidinti bazinį algos dydį viešojo sektoriaus pareigūnams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...