2011 Spalio 26

Pasirodė naujas savaitraštis „Bzn start“

veidas.lt


Kas ir kokiems tikslams finansuoja naujo savaitraščio „Bzn start“, kuriam vadovauja Seimo nario Kęstučio Glavecko dukra, buvusi Ūkio ministerijos valdininkė Živilė Glaveckaitė, leidybą? Tai klausimas, kurį šiomis dienomis kelia daugelio Lietuvos žiniasklaidos priemonių savininkai.

Naujas verslumui skatinti skirtas savaitraštis atkreipė į save dėmesį ne tik neįprastu viršeliu – vieninteliu užrašu „Kai tau sako NEDARYK“ baltame fone, bet ir gana įspūdingu 17 tūkst. vnt. tiražu bei nedidele kaina (2,8 Lt).
„Veido“ duomenimis, spalio 15-ąją pasirodžiusio pirmojo numerio per pirmas šešias platinimo dienas parduota iki tūkstančio vienetų. Reklamos naujas leidinys pritraukė nedaug, tad internete išsyk pasirodė komentarų, kad žurnalo leidėja ir vyriausioji redaktorė Ž.Glaveckaitė, šių metų liepą palikusi Ūkio ministerijos Smulkiojo ir vidutinio verslo departamento direktoriaus pareigas, galėjo išsirūpinti savo žurnalui europinę paramą. Kitų šaltinių duomenimis, Ž.Glaveckaitės žurnalą finansuoja jos motinos antrasis sutuoktinis, milijonierius, buvęs „Omnitel“ prezidentas Viktoras Gediminas Gruodis.
Pati „Bzn start“ vyr. redaktorė sako, kad šis leidinys – jos svajonės imtis savo verslo išsipildymas. Ji neigia pasinaudojusi europinių fondų parama, tačiau investuotojus įvardyti atsisako. „Visi žino, kad jei būtume gavę ES paramą, apie tai informuotų atitinkamas logotipas“, – tikina Ž.Glaveckaitė. Ji pridūrė nebesanti viešas asmuo, todėl į klausimą apie leidinio finansavimą galinti ir neatsakyti. Ž.Glaveckaitė pajuokavo, kad jai leisti žurnalą padeda trys „f“ – „family, friends and fools“ (angl. šeima, draugai ir kvailiai).
„Norisi tikėti, kad tai nėra tik dar vienas oligarchų darinukas“, – viliasi žurnalo „Valstybė“ ekonomikos redaktorius Eduardas Eigirdas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...